Застосування заходів безпеки до підозрюваних обговорять адвокати | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Застосування заходів безпеки до підозрюваних обговорять адвокати

Анонс
13:25 Чт 20.07.23 1763 Переглядів
Версія для друку

Адвокати розкажуть про можливі шляхи зловживання заходами безпеки до підозрюваних правоохоронцями та поділяться ефективними методами протидії.

25 липня о 14:00 у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Застосування заходів безпеки до підозрюваних як метод впливу на них».

Організаторами заходу є низка комітетів НААУ: з питань захисту прав людини, з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, з питань безоплатної правової допомоги та з питань кримінального права та процесу.

Актуальність проведення круглого столу підкреслює важливість обговорення та аналізу проблем, пов'язаних із правами підозрюваних осіб і застосуванням заходів безпеки у правосудді.

Під час круглого столу спікери обговорять такі питання:

1. Проблематика використання заходів безпеки як можливості тиску органів досудового розслідування на підозрюваних осіб.

2. Утримання підозрюваних в ІТТ як один із видів застосування заходів безпеки.

3. Причини низького рівня ефективності оскарження заходів безпеки в порядку ст. 303 КПК України.

4. Невиконання ухвал судів, якими скасовано постанови про застосування заходів безпеки: зловживання процесуальними правами чи злочин?

Захід транслюватиметься на Facebook-сторінці НААУ.

Контактна особа: Віталій Федірко (e-mail: v.fedirko@unba.org.ua).

Популярні новини

Фінмоніторинг і адвокатська таємниця: де проходить межа - обговорили на воркшопі

Дискусія

Фінмоніторинг і адвокатська таємниця: де проходить межа -…

Для адвокатів фінмоніторинг перетворився на ходіння по лезу: закон вимагає виявляти ризикові операції, водночас більшість видів правничої допомоги виведені з-під його дії. Як виконувати обовʼязки, не руйнуючи професійну таємницю і довіру клієнтів?

10:29 Ср 10.12.25 152
15 грудня стартує тиждень земельного права

Анонс

15 грудня стартує тиждень земельного права

З 15 грудня по 19 грудня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень земельного права.

15:21 Вт 09.12.25 772
Договір про надання правничої допомоги не є публічним - РАУ

Гарантії діяльності

Договір про надання правничої допомоги не є публічним - РАУ

Рада адвокатів України рішенням від 18.10.2025 №111 відповіла на запитання про можливість укладення договорів про надання правничої допомоги шляхом приєднання до публічної оферти, використання електронної форми договору та розміщення інформації про правничу допомогу на вебсайтах.

12:46 Вт 09.12.25 2181
Студентів запросили написати безпековий договір для України - конкурс

Анонс

Студентів запросили написати безпековий договір для України -…

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана за сприяння Національної асоціації адвокатів України оголосив всеукраїнський юридичний студентський конкурс «Нова Україна очима молодих правників». Кращі роботи отримають грошові призи.

12:43 Пн 08.12.25 348
Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги

Самоврядування

Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги

До 31 грудня адвокати можуть подати заяви, за результатами розгляду яких рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України вирішують питання про звільнення, зменшення чи відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

18:23 Пт 05.12.25 4280
Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне покарання: круглий стіл

Дискусія

Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне…

Європейський підхід, закріплений у КПК, передбачає тримання під вартою як винятковий запобіжний захід: суди мають доводити неможливість мʼякших альтернатив і ретельно перевіряти ризики. Натомість на практиці його дедалі частіше застосовують майже автоматично, розмиваючи стандарти свободи.

13:19 Пт 05.12.25 736
Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд

За кордоном

Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд

Високий суд Делі визнав «надзвичайно неприйнятною» поведінку адвоката, який підвищив голос і намагався тиснути на суддю першої інстанції після відмови відкласти розгляд справи. Суд підкреслив, що «суддя є суддею» на будь-якому рівні судової системи, і неповага до суду є неприпустимою.

10:49 Пт 05.12.25 438
Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у виборах НААУ, - міжнародні юристи

Дискусія

Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у…

Залучати міжнародних експертів у процес відбору в органи адвокатського самоврядування – це пряме втручання у незалежність конституційного інституту адвокатури. Адвокати мають самі визначатися кого обирати на керівні посади в органи адвокатського самоврядування.

16:38 Чт 04.12.25 908

Вестник:№ 11 листопад 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл