Чи може службовець ОМС стати адвокатом, вирішить ВП ВС | НААУ

Чи може службовець ОМС стати адвокатом, вирішить ВП ВС

Cудова практика
15:40 Вт 20.06.23 3034 Переглядів
Версія для друку

Жодний нормативний акт не обмежує осіб, які перебувають на службі в органах місцевого самоврядування, у праві брати участь у процедурах добору та отримувати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Таку позицію висловив Касаційний адміністративний суд, передаючи на розгляд Великої палати ВС справу № 500/4859/21, повідомляє «Закон і Бізнес».

Річ у тім, що Рада адвокатів Тернопільської області ухвалила рішення видати позивачу свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за умови, коли він усуне обставини несумісності, пов’язані з його перебуванням на службі в органах місцевого самоврядування, зокрема, з роботою у Тернопільській міській раді.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що особа, яка перебуває на службі в органах місцевого самоврядування, не може займатися адвокатською діяльністю або виконувати іншу оплачувану роботу.

Однак апеляційний адмінсуд це рішення скасував та ухвалив нове, яким позовні вимоги задовольнив. Попри згоду з висновком суду першої інстанції, водночас він виснував, що чинне законодавство встановлює обмеження лише щодо безпосереднього здійснення адвокатської діяльності, яка спрямована на надання правової допомоги клієнту, тобто реалізації наданого права.

РА подала касаційну скаргу, й КАС констатував наявність виключної правової проблеми у спірних правовідносинах. Вона полягає в тому, що чинне законодавство не містить заборони посадовій особі органу місцевого самоврядування отримувати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. А обставини несумісності можуть бути усунуті шляхом подання до ради адвокатів у триденний строк заяви про зупинення адвокатської діяльності.

ВП ВС постановила ухвалу про прийняття справи до розгляду.

Як повідомляв «ЗіБ», раніше ВП ВС констатувала, що ані судді, ані прокурори не можуть навіть складати іспити та проходити стажування для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Адже не можуть перебувати одночасно під дією двох присяг.

Популярні новини

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 1251

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 1831

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 1692

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 1970

Законодавство

Локалізація публічних закупівель: чи працює закон (результати…

Вдосконалення механізму ведення реєстру виробників товарів з локалізацією не тільки зменшить рівень шахрайських схем у реєстрі, але й підвищить зацікавлення інвесторів до розвитку українського бізнесу.

12:21 Вт 11.06.24 2974

Дискусія

Як захистити права дитини, коли батьки нею маніпулюють?

Поки батьки вирішують особисті спори, права дитини порушуються і вона стає механізмом для вирішення конфліктів між дорослими. Як наслідок – дитина потерпає від психологічного і фізичного насилля. Як захистити права дитини, коли законні представники не діють в її інтересах?

11:39 Вт 11.06.24 3230

Анонс

Подаруй життя захиснику: адвокатів закликають здати кров

З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, адвокати та всі небайдужі громадяни мають змогу долучитися до збору крові для наших захисників і захисниць, що боронять Україну.

10:24 Вт 11.06.24 3213

Гарантії діяльності

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути…

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

12:18 Пн 10.06.24 15099

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл