Повноваження комісій з оцінювання якості БПД планують уточнити | НААУ

Повноваження комісій з оцінювання якості БПД планують уточнити

БПД
17:41 Сб 20.05.23 1429 Переглядів
Версія для друку

«Ми маємо захистити незалежність адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, від утручання держави в інститут оцінювання якості, повноти та своєчасності надання БПД».

Таку думку висловила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України, де розглядали напрацювання робочої групи стосовно внесення змін до Положення про комісію з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги.

Нагадаємо, державна політика у сфері надання безоплатної правової допомоги ґрунтується на принципі забезпечення її якості. Стандарти якості затверджує Міністерство юстиції (ст. ст. 5, 28 Закону про безоплатну правову допомогу). Разом із тим, оцінка якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється за зверненням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів (ст. 25 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність). Чинне Положення про комісію затверджене рішенням РАУ від 17.12.2012 №35.

Напрацьовані пропозиції змін до цього Положення презентувала голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, Оксана Каденко.

Зокрема, планується розширити перелік суб’єктів звернення до комісій і надати відповідне право самим адвокатам, що співпрацюють із системою БПД. Це дозволить останнім захищатися від необґрунтованих скарг, а також отримувати підтвердження належного виконання ними доручень.

«В Україні немає державної адвокатури. Тому не підрозділи центрів з надання БПД, а комісії, утворені радами адвокатів регіонів, мають оцінювати якість правової допомоги. Крім усього іншого, це прямо передбачено законом, - зауважила О.Каденко. – Для цього у Положенні мають бути чітко виписані відповідні повноваження».

За підсумками обговорення питання, члени РАУ вирішили доопрацювати пропозиції до Положення про комісію з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги. Після цього проект буде направлений до рад адвокатів, КДКА регіонів та самих комісій для узгодження.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1066

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 297

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 889

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл