В Ужгороді розпочинає роботу Рада адвокатів України | НААУ

В Ужгороді розпочинає роботу Рада адвокатів України

Самоврядування
14:18 Пт 19.05.23 2830 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні, 19 травня, в Ужгороді розпочинається засідання Ради адвокатів України, яке триватиме три дні. У порядку денному - питання діяльності органів адвокатського самоврядування, розгляд листів та надання роз’яснень.

Зокрема, члени РАУ проаналізують правові проблеми, пов’язані із впровадженням системи «Custody Records» у територіальних відокремлених підрозділах Національної поліції України, а також оцінять заходи захисту адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальних справах, в яких здійснюється спеціальне досудове розслідування та спеціальний судовий розгляд.

В ході засідання планується вивчити пропозиції робочих груп та окремих членів ради щодо внесення змін і доповнень до таких нормативних актів:

- Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги;

- Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України;

- Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;

- Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України;

- Положення про помічника адвоката

Крім цього, в новій редакції може бути затверджене Положення про комісії з оцінки якості, повноти та своєчасності надання безоплатної правової допомоги

Окремий блок присвячений розгляду листів та надання роз’яснень, зокрема:

- чи є належним доказом підтвердження стажу на посаді помічника адвоката довідка від адвоката про наявність трудових відносин, за умови знаходження помічника адвоката у відпустці без збереження заробітної плати з початку воєнного стану;

- щодо опису ідентифікованих корупційних ризиків у кримінальному провадженні за певною структурою;

Також РАУ розгляне поточні питання діяльності Національної асоціації адвокатів України, зокрема, ведення Єдиного реєстру адвокатів України, стан сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 423

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 407

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 1970

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3417

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3132

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3245

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4837

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл