Національна асоціація адвокатів України взяла участь у панельній дискусії з питань судової реформи, організованій посольствами Німеччини, Литви та України | НААУ

Національна асоціація адвокатів України взяла участь у панельній дискусії з питань судової реформи, організованій посольствами Німеччини, Литви та України

За кордоном
9:00 Пт 31.03.23 1093 Переглядів
Версія для друку

28 березня 2023 року Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій представив Національну асоціацію адвокатів України (НААУ) на робочому сніданку та панельній дискусії «Відбудова України: Реформа правосуддя та верховенство права». Захід, організований посольствами Німеччини, Литви та України, відбувся у Посольстві Німеччини у Вашингтоні (округ Колумбія).

Про важливість та необхідність судової реформи в Україні у процесі її інтеграції до ЄС йшлося у виступах Посла ФРН в США Емілі Хабер, Посла України в США Оксани Маркарової, Державного секретаря Федерального міністерства юстиції Німеччини Анжеліки Шлунк.

У панельній дискусії, яку модерувала Елізабет Андерсен, виконавчий директор проекту «Світове правосуддя», взяли участь експерти: Валентин Гвоздій - Національна асоціація адвокатів України, Скотт Карлсон - Американська асоціація юристів, Габія Грігайте-Даугірде - заступник Міністра юстиції Литовської Республіки та Вероніка Хоррер з Федеральної адвокатури Німеччини. Учасники заходу наголошували на необхідності продовження діалогу та співпраці між національними та міжнародними суб'єктами, а також приватним та державним секторами в процесі реформування системи правосуддя.

Особливу увагу під час конференції було приділено питанню ролі адвокатури у забезпеченні верховенства права, включаючи надання захисту обвинуваченим у вчиненні воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та злочинів проти держави Україна під час війни. Незважаючи на воєнний стан, Україна як правова держава, повинна забезпечити право на захист, що є одним з ключових прав людини.

Під час виступу Валентин Гвоздій наголосив на неприпустимості будь-якого тиску на адвокатуру.

Виняткове значення у контексті забезпечення верховенства права, особливо під час війни, має співпраця між представниками адвокатур різних держав. Саме тому участь у заході  представників німецької, американської та української асоціацій адвокатів має надзвичайно важливе значення та слугуватиме імпульсом для подальшого поглиблення взаємодії адвокатської спільноти задля подолання викликів війни та забезпечення верховенства права в повоєнний період.

Сьогоднішня дискусія підтвердила головні ідеї минулорічної Конференції з питань реформ в Україні в Лугано (Швейцарія), де міжнародна донорська спільнота схвалила принципи скоординованого підходу до процесу відновлення України. Панельна дискусія стала ще одним кроком на шляху до зміцнення демократії та верховенства права в Україні. Вона підкреслила постійні зусилля Національної асоціації адвокатів України та інших зацікавлених сторін у цій важливій справі.

Популярні новини

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 1326

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 1915

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 1771

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 2054

Законодавство

Локалізація публічних закупівель: чи працює закон (результати…

Вдосконалення механізму ведення реєстру виробників товарів з локалізацією не тільки зменшить рівень шахрайських схем у реєстрі, але й підвищить зацікавлення інвесторів до розвитку українського бізнесу.

12:21 Вт 11.06.24 3050

Дискусія

Як захистити права дитини, коли батьки нею маніпулюють?

Поки батьки вирішують особисті спори, права дитини порушуються і вона стає механізмом для вирішення конфліктів між дорослими. Як наслідок – дитина потерпає від психологічного і фізичного насилля. Як захистити права дитини, коли законні представники не діють в її інтересах?

11:39 Вт 11.06.24 3306

Анонс

Подаруй життя захиснику: адвокатів закликають здати кров

З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, адвокати та всі небайдужі громадяни мають змогу долучитися до збору крові для наших захисників і захисниць, що боронять Україну.

10:24 Вт 11.06.24 3283

Гарантії діяльності

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути…

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

12:18 Пн 10.06.24 15193

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл