НААУ закликає європейських адвокатів захистити права українських дітей за кордоном | НААУ

НААУ закликає європейських адвокатів захистити права українських дітей за кордоном

Адвокатура
19:40 Пн 20.03.23 881 Переглядів
Версія для друку

20 березня 2023 року у НААУ відбувся круглий стіл «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», організований Юридичним центром Вищої школи адвокатури НААУ – «Адвокат дитини».

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі.

Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Вона звернула увагу європейських адвокатів на статистику платформи  «Діти війни» про кількість дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, зазначивши, що точну кількість вбитих, поранених та депортованих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.

Лідія Ізовітова зауважила, що нині стрімко зростає запит на надання професійної правничої допомоги таким дітям, їх батькам, опікунам, іншим законним представникам, у широкому діапазоні міграційних питань, батьківсько - сімейних спорів, встановлення фактів народження, смерті та інших, що мають юридичне значення, відновлення втрачених документів, спадкування, а також у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті чи у контакті з законом.

Акцентуючи увагу на питаннях захисту прав українських дітей варто відзначити першочергову необхідність дотримання конвенційного принципу забезпечення найкращих інтересів дитини для дій та рішень, що вчиняються чи приймаються у всіх сферах правовідносин за участі чи стосовно дитини, підкреслила Голова НААУ, РАУ.

Адвокатура завжди стоїть на передньому плані захисту прав людини. В умовах сьогодення важливо шляхом об'єднання зусиль всіх адвокатів з органами національної системи захисту прав дітей, правозахисними організаціями, міжнародними партнерами, європейськими професійним об'єднаннями адвокатів та юристів, відшукати рішення, які можуть забезпечити допомогу дітям у зв’язку з викликами у сфері охорони дитинства.

Однією з гострих проблем, яка стоїть на сьогодні – це захист прав українських дітей за кордоном. Лідія Ізовітова наголосила, що є дуже прикрі приклади в ювенальній юстиції європейських колег, коли дітей відбирають у матерів і повернути їх практично неможливо. Українські адвокати, які зараз знаходяться за кордоном, знають про існуючу проблему і намагаються загострити увагу до неї, не маючи можливості практикувати за кордоном.

Лідія Ізовітова закликала європейських колег привернути увагу до проблеми повернення дітей матерям за кордоном. Вона також повідомила, що НААУ планує звернутися з цього приводу до Ради адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) для надання єдиних рекомендацій.

Що стосуються проблеми депортованих до рф дітей, українські адвокати готові надавати всіляку правову підтримку таким дітям та їх сім’ям.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1023

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 294

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 580

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 885

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 945

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 634

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 594

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1617

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл