"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Звіт Координатора Програми Ради Європи HELP від НААУ Савви Кузьменка про діяльність у 2022 році
Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової від 29 грудня 2021 року № 204 Координатором програми Ради Європи HELP від Національної асоціації адвокатів України призначений директор Вищої школи адвокатури НААУ Савва Кузьменко.
У 2022 році діяльність Координатора сприяла розширенню партнерства між освітніми платформами Вищої школи адвокатури НААУ та HELP Council of Europe, низка ініціатив та заходів спрямовані на продовження успішної реалізації проєктів Ради Європи HELP за участі адвокатської спільноти.
Представляємо Звіт про діяльність Координатора Програми Ради Європи HELP від НААУ Савви Кузьменка за 2022 рік, що включає:
- ключові результати співпраці між освітніми платформами ВША НААУ та HELP Council of Europе та просування освітнього онлайн-простору на платформі HELP;
- підсумки участі Координатора у щорічній Конференції мережі HELP 2022, що відбулася в Страсбурзі, Франція, 30.06 - 01.07. 2022 року;
- відомості про підготовку представників адвокатської спільноти у тренінгу для тренерів платформи HELP (ToTs), м. Страсбург (Франція), 28.11.2022 р.;
- заходи з підвищення кваліфікації адвокатів у ВША НААУ з питань застосування стандартів ЄКПЛ та звернення до ЄСПЛ в умовах воєнного стану,
- відгуки тренерів та учасників щодо навчання на онлайн-курсі Ради Європи HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини»;
- події та заходи, інформаційну підтримку Курсів і заходів програми Ради Європи HELP в адвокатській спільноті;
- тематичні посібники, огляди, збірки практики ЄСПЛ на платформі ВША НААУ.
Детально ознайомитися зі звітом Координатора програми Ради Європи HELP від НААУ можна за посиланням.
Популярні новини
Законодавство
Підвищення податку на прибуток банків: у НААУ запропонували…
Повторне запровадження 50% ставки та заборона врахування збитків для банків порушують принцип стабільності й рівності оподаткування, створюють ризики неконституційності та загрожують фінансовій стабільності й кредитуванню економіки.
Різне
У НААУ розповіли студентам ДТЕУ про професію адвоката
Днями до Національної асоціації адвокатів України завітали студенти-міжнародники першого курсу Державного торговельно-економічного університету. Захід організувала кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права вишу в межах чинного меморандуму з НААУ.
Навчання
Студентів-юристів навчали протидіяти дезінформації
Люди щодня стикаються з великими обсягами інформації, значна частина якої містить фейки, маніпуляції та дезінформацію. Аби захистити себе та інших необхідно вивчати інструменти перевірки інформації та усвідомлювати ризики цифрового простору.
Дискусія
Поділ майна подружжя: підсумки фахової дискусії
Сімейні майнові спори стають дедалі складнішими: до традиційних квартир і будинків додаються криптоактиви, майно, оформлене на родичів, а також інтереси кредиторів. Як у таких умовах працюють презумпція рівності часток, принцип добросовісності та заборона зловживання правом, обговорили учасники фахової дискусії Комітету НААУ з питань сімейного права.
Навчання
Адвокат має рік на усунення порушення щодо підвищення професійного…
Адвокат, притягнутий до дисциплінарної відповідальності за невиконання обов’язку підвищення професійного рівня, має протягом року усунути порушення: підвищити професійний рівень за всі роки, у яких він цього обов’язку не виконав.
Різне
13-у річницю НААУ адвокати відзначили творчим вечором
17 листопада відбувся творчий вечір «На захисті прекрасного», присвячений 13-й річниці створення Національної асоціації адвокатів України. Ініціаторами заходу стали Комітет НААУ з гуманітарних питань та творчих ініціатив і Центр досліджень адвокатури і права.
Законодавство
Адвокати – за оскарження відмови суду закрити кримінальне…
Чинний порядок, встановлений статтею 284 Кримінального процесуального кодексу, дозволяє оскаржувати лише ухвалу про закриття кримінального провадження. Натомість рішення суду про відмову в його закритті не підлягає апеляційному перегляду.
Гарантії діяльності
Спір про гонорар: РАУ пояснила можливість передачі адвокатської…
В окремих випадках адвокат може бути звільнений від обов’язку збереження адвокатської таємниці. Рада адвокатів України розглянула практичну ситуацію, коли для захисту власних прав у суді адвокату необхідно було передати колезі документи, підготовлені під час роботи з попереднім клієнтом.