НААУ звернулась до суду через бездіяльність Мін’юсту у призначенні директора Координаційного центру з надання правової допомоги | НААУ

НААУ звернулась до суду через бездіяльність Мін’юсту у призначенні директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Адвокатура
11:30 Пт 17.02.23 1020 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України направила позовну заяву до Київського окружного адміністративного суду через бездіяльність Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Міністерства юстиції України, яка полягає у не прийнятті рішення про оголошення конкурсного відбору та утворенні конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

НААУ вимагає визнати бездіяльність Міністра юстиції України і Мін’юсту протиправною та зобов’язати прийняти рішення про оголошення конкурсу на посаду директора Центру.

У позовній заяві ідеться, зокрема, про те, що за наказом Міністра юстиції України з січня 2020 року посада директора Координаційного центру з надання правової є вакантною, а Центр очолює виконувач обов’язків директора.

У листопаді 2020 року Міністром юстиції України оголошено конкурс на заміщення посади директора Центру та утворено комісію з відбору кандидатів, проте у грудні 2020 року наказом Мін’юсту проведення конкурсу скасовано.

Після цього Міністром юстиції України не приймалося жодне рішення про оголошення конкурсного відбору на зайняття посади директора Центру.

НААУ вважає, що бездіяльність Мін’юсту та Міністра юстиції щодо не оголошення конкурсу, не утворення комісії та не призначення директора Центру у законному порядку за конкурсом свідчить про грубе порушення вимог чинного законодавства, прав та законних інтересів НААУ, яка об’єднує всіх адвокатів України, та, відповідно, прав та інтересів адвокатури України, яку представляє НААУ.

Нагадаємо, НААУ підготувала Звіт з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні. Цей звіт викрив низку проблем в системі БПД, які ведуть до порушення прав людини, втручання у незалежність адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків в системі БПД, впровадження системи державницького управління адвокатами тощо. В результаті чого керівництво НААУ отримало погрози від заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць. У відповідь РАУ закликала до відставки чиновниці. Реакції Мін’юсту не послідувало.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1106

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 305

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 890

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл