Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Зустріч з народними депутатами-адвокатами з нагоди 10-річчя НААУ

Зустріч з народними депутатами-адвокатами з нагоди 10-річчя НААУ

Адвокатура
12:32 Пт 02.12.22 1230 Переглядів
Версія для друку

1 грудня 2022 року в офісі Національної асоціації адвокатів України відбулася зустріч її керівництва з народними депутатами – адвокатами, з нагоди 10-ї річниці створення НААУ.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова висвітлила основні історичні етапи становлення української адвокатури, визнання та відзначення НААУ високими міжнародними нагородами. Детально Лідія Ізовітова розповіла про діяльність української адвокатури та заходи, що вживаються  для  підтримки адвокатів та громадян в умовах воєнного стану. Окрема увага була приділена проблемам функціонування системи безоплатної правової допомоги в державі.

Народні депутати привітали НААУ з 10-річним ювілеєм та засвідчили їй всебічну підтримку.

«НААУ – це дуже вагома організація. До вас стікається максимально великий ресурс «зламаної» системи. Де не працює система законодавчо, в тому числі виконавча та судова,  – ви, як ніхто, це добре знаєте. Тому потрібно плідно працювати з політиками в політичному руслі», -  побажала  народний депутат Олена Копанчук.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій зазначив, що тісна співпраця НААУ та Парламенту з початком його теперішньої каденції відобразилась в опрацюванні профільними комітетами НААУ понад 190 законопроектів. Наші висновки, пропозиції, зауваження були направлені відповідним комітетам Верховної Ради України, багато з яких було враховано при прийнятті нових законів. Ми високо цінуємо нашу ефективну співпрацю та вважаємо, що постійний прямий діалог адвокатури з колегами - парламентарями робить розбудову верховенства права ще ефективнішою та сприяє швидкій євроінтеграції України. Ми будемо проводити такі зустрічі на регулярній основі.

Голова ВКДКА звернув увагу народних депутатів, що більше року законопроект реєстраційний номер 3602 (усуває правову невизначеність в питанні антикорупційного декларування адвокатами - членами КДК), опрацьований до другого читання, але на жаль, до сьогоднішнього дня Парламентом не прийнятий, а правова невизначеність не усунута. Сергій Вилков довів до парламентарів інформацію про те, що у зв’язку з існуючою правовою невизначеністю між органами адвокатського самоврядування і НАЗК існують численні судові спори та незаконні кримінальні переслідування адвокатів з боку правоохоронних органів, ініційованих та, на його переконання, контрольованих посадовими особами НАЗК, що є не припустимо в правовій демократичній державі. Голова ВКДКА закликав депутатів звернути увагу на існуючу проблему та якнайшвидше її усунути шляхом прийняття законопроекту реєстраційний номер 3602. Рада адвокатів України вже двічі зверталась до Верховної Ради України з проханням пришвидшити розгляд даного законопроекту.

Зустріч закінчилась приємною подією – Лідія Ізовітова вручила народному депутату України, доктору юридичних наук, колишньому працівнику Вищої школи адвокатури НААУ Миколі Стефанчуку  нагороду, яку йому було надано до Дня юриста – орден «Видатний адвокат України».

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл