"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Вітаємо з призначенням Головою Державної аудиторської служби України Аллу Басалаєву
Національна асоціація адвокатів України щиро вітає нашу колегу, Голову Комітету з виборчого права НААУ Аллу Басалаєву з призначенням на посаду Голови Державної аудиторської служби України.
Багаторічний досвід роботи в ЦВК, суддею Дарницького районного суду міста Києва та цивільної палати Дарницького районного суду дозволи на високому професійному рівні побудувати роботу очолюваного нею Комітету. За досить короткий час Аллі Басалаєвій вдалося активізувати роботу та згуртувати навколо себе багатьох фахівців сфери виборчого права для забезпечення гарантій захисту прав та інтересів громадян й організацій, удосконалення правозастосування та формування позицій адвокатської спільноти щодо актуальних проблем виборчого законодавства.
Переконані, що на новій посаді Голови Державної аудиторської служби України розкриються нові грані організаторського таланту нашої колеги і вона виконає поставлені перед нею вкрай важливі завдання із забезпечення реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Від імені всієї адвокатської спільноти щиро бажаємо Аллі Басалаєвій міцного здоров’я, мирного неба, реалізації всіх професійних задумів і планів. Нехай нова відповідальна посада приносить задоволення і бажання досягати нових результатів.
Популярні новини
Законодавство
Відступи від якості питної води: закон має містити чіткі правила
Запровадження до законодавства поняття «тимчасові відступи від вимог до якості питної води» без чіткого визначення та запобіжників, створює ризики для санітарно-епідеміологічної безпеки, прав споживачів і відповідності України європейським стандартам у сфері водопостачання.
Cудова практика
Межі критики суду адвокатом дослідив ЄСПЛ
Адвокат має право гостро критикувати дії суду в межах провадження, якщо це потрібно для захисту клієнта, а не для особистої образи судді. Покарання за такі слова можливе лише у виняткових випадках і не повинно змушувати адвокатів мовчати.
Дискусія
Передбачуваність і захист інвестицій: уроки проєкту для…
Інвестор передусім оцінює три речі: передбачуваність рішень, захист інвестицій та ефективність процедур. У багатьох громадах ці умови лише формуються, тому кожен крок інвестора пов’язаний з додатковими юридичними й фінансовими ризиками.
Гарантії діяльності
У НААУ представили звіт про порушення прав адвокатів у ТЦК
Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ підготував зведений звіт про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за період з 2022 року до першого півріччя 2025 року.
За кордоном
Українські судді та адвокати обговорили міжнародні спори у Лондоні
У Лондоні, в офісі міжнародної юридичної фірми Kennedys, відбувся професійний захід у рамках Institutional Study Visit, присвячений сучасним аспектам міжнародних комерційних спорів та арбітражу. Участь у заході взяли українські судді та група українських адвокатів і юристів. Захід організувала член Ради Комітету НААУ з примусового виконання рішень Наталя Гнєзділова, що забезпечило високий професійний рівень програми та змістовний обмін досвідом між українськими та британськими фахівцями. До дискусії долучився також представник НААУ у Республіці Австрія (м. Інсбрук) Леонід Танцюра.
Дискусія
Наблизити адвокатуру до кращих європейських практик –…
Обговорення реформи адвокатури має спиратися на реальні умови: безпекові ризики воєнного часу, жорсткі процедурні вимоги до скликання з’їзду, відповідність закону європейським стандартам та пріоритет ратифікації Конвенції про захист професії адвоката.
Законодавство
Компенсація інвестицій через податки: ризики законопроекту №13415
Ідея створення системи податкових стимулів для переробної промисловості безумовно заслуговує на підтримку. Разом із тим, блоки державної допомоги, податкових пільг і адміністрування Реєстру інвесторів потребуть доопрацювання.
Гарантії діяльності
Суд визнав мобілізацію адвоката протиправною і скасував наказ ТЦК
Наказ Ужгородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про призов адвоката, якому напередодні скасували відстрочку, на військову службу визнано протиправним та скасовано.