Нові перспективи співробітництва Національної асоціації адвокатів України та Американської асоціації адвокатів обговорили в Маямі (США) | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Нові перспективи співробітництва Національної асоціації адвокатів України та Американської асоціації адвокатів обговорили в Маямі (США)

Різне
19:01 Вт 01.11.22 1588 Переглядів
Версія для друку

1 листопада 2022 року під час щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (ІВА) в Маямі (США) заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій провів робочу зустріч з Президентом Американської асоціації адвокатів Деборою Енікс-Росс (Deborah Enix-Ross).

Сторони обговорили питання підтримки українських колег-адвокатів під час війни. Йшлося передусім про їхнє навчання. Валентин Гвоздій акцентував увагу на професійних питаннях, пов’язаних із специфічним доступом до військових злочинів, юрисдикції з відшкодування шкоди, завданої агресією тощо.

Під час зустрічі особлива увага акцентувалася на підтримці НААУ в розрізі її інституційної незалежності в ці важкі часи. Адже НААУ - єдина організація, яка виступає так званим вотч догом у частині захисту прав людини в Україні.

Дебора Енікс-Росс та Валентин Гвоздій зупинилися на важливості  співробітництва у питаннях необхідності привернення уваги до вагомості юридичної професії під час війни, внеску юристів у перемогу.

Йшлося також і про плани співпраці з адвокатами-жінками, яким під час війни працювати набагато важче, ніж за звичайних умов. Валентин Гвоздій запропонував організувати та провести низку спільних заходів з Комітетом з гендерної політики НААУ.

Особливу увагу було також приділено важливості співробітництва з молодіжним адвокатським середовищем обох асоціацій, зокрема, спільній роботі над проєктом UNBA NEXGEN.  

Обговорили також питання збереження психічного здоров’я адвокатів під час війни. Дебора Енікс-Росс запропонувала поділитися своїми напрацюваннями і досвідом у подоланні важких життєвих ситуацій. Сторони відзначили, що професія адвоката і без того є стресовою, а під час війни й поготів, тому Національна асоціація адвокатів України та Американська асоціація адвокатів співпрацюватимуть також і в цьому напрямку.

Робота щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (ІВА) в Маямі (США) триватиме до 4 листопада. 

Популярні новини

Проблеми у роботі ВККС і ВРП досліджує тимчасова слідча комісія ВР

Взаємодія

Проблеми у роботі ВККС і ВРП досліджує тимчасова слідча комісія ВР

У діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя виявлено низку проблем, які, на думку експертів, можуть становити загрозу для судочинства та принципів доброчесності судової системи.

16:51 Пн 13.10.25 207
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за червень - вересень 2025 року.

15:10 Пн 13.10.25 161
Виставку про видатних українських правників відкрили у Чернігові

Регіони

Виставку про видатних українських правників відкрили у Чернігові

Днями у Чернігові відкрили експозицію виставки «На службі Феміді: видатні українські правники, адвокати, мислителі», що розповідає про постаті, які стояли біля витоків українського правничого руху та брали активну участь у державотворчих процесах.

11:14 Пн 13.10.25 208
ШІ витісняє адвокатів — чи існує реальна загроза професії?

За кордоном

ШІ витісняє адвокатів — чи існує реальна загроза професії?

Штучний інтелект входить у судові зали. Для тих, хто представляє себе самостійно, він уже став орієнтиром у процедурах і помічником у формуванні правові позиції. Водночас для адвокатів це — нова епоха, у якій ШІ дає попередній аналіз, шукає судову практику та структурує матеріали.

17:27 Пт 10.10.25 1023
Рівненським адвокатам дали поради на випадок обшуків

Регіони

Рівненським адвокатам дали поради на випадок обшуків

Обшук у адвоката є однією з найбільш чутливих слідчих дій, адже пов’язаний із ризиком порушення професійних прав. Алгоритм дій, зразки необхідних документів, рекомендації щодо фіксації порушень та їх оскарження — з цими практичними інструментами ознайомили адвокатів Рівненщини під час тематичного воркшопу.

14:59 Пт 10.10.25 1178
Зберегти ресурс адвокату допоможуть чотири «батарейки» - поради психолога

Навчання

Зберегти ресурс адвокату допоможуть чотири «батарейки» - поради…

Восени багато хто відчуває втому і зниження мотивації. Для адвокатів, чия діяльність постійно пов’язана зі стресом і відповідальністю, початок нового ділового сезону стає випробуванням емоційної стійкості та здатності підтримувати внутрішній ресурс.

14:13 Пт 10.10.25 853
Ризики для бізнесу від регулювання віртуальних активів назвали в НААУ

Законодавство

Ризики для бізнесу від регулювання віртуальних активів назвали в…

Чинна редакція законопроєкту про оборот віртуальних активів створює середовище, несумісне з принципами інноваційної економіки та верховенства права. Аби не допустити руйнування криптосектору в Україні, необхідно системно переглянути законодавчу ініціативу.

12:21 Пт 10.10.25 461
Лабораторія адвокатської діяльності зʼявилася у Запоріжжі

Регіони

Лабораторія адвокатської діяльності зʼявилася у Запоріжжі

До Дня юриста в Національному університеті «Запорізька політехніка» відкрили навчально-наукову лабораторію адвокатської діяльності — простір, де студенти набуватимуть практичного досвіду під керівництвом науковців і адвокатів.

10:43 Пт 10.10.25 715

Вестник:№ 9 вересень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл