Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітет з інформаційної політики та інформаційної безпеки закликає адвокатів дотримуватися ПАЕ під час користування соціальними мережами

Комітет з інформаційної політики та інформаційної безпеки закликає адвокатів дотримуватися ПАЕ під час користування соціальними мережами

Адвокатура
10:22 Пт 30.09.22 388 Переглядів
Версія для друку

29 вересня відбулося засідання Комітету з інформаційної політики та інформаційної безпеки. Засідання відкрив Голова Комітету Богдан Кушнір, нагадавши, що основним завданням Комітету є контроль за дотриманням адвокатами Правил адвокатської етики в інтернет-просторі.

“Останнім часом все частіше адвокати популяризують та рекламують свою діяльність шляхом ведення різноманітних блогів на таких сайтах, як Facebook, Twitter, LinkedIn тощо. У своїх дописах адвокати роблять огляд останніх змін до законодавства, аналізують новітню судову практику та висвітлюють правові чи політичні події. Враховуючи популярність соціальних мереж, адвокати повинні бути обережними та уникати будь-якої непрофесійної чи неетичної поведінки при користуванні соціальними медіа”, - зазначив Голова Комітету.

Згідно зі ст. 58 Правил адвокатської етики адвокат при здійсненні спілкування в мережі Інтернет, у тому числі розміщенні коментарів і контенту, повинен враховувати наслідки такого спілкування для професійної незалежності адвоката у майбутньому при здійсненні адвокатської діяльності. При користуванні соціальними мережами, інтернет-форумами та іншими формами спілкування в мережі Інтернет адвокат повинен брати до уваги обмеження, що встановлені для адвокатської діяльності в частині повноти та сприйняття інформації, забезпечення її конфіденційності та збереження.

Адвокату слід обережно здійснювати адвокатську діяльність за допомогою соціальних мереж, інтернет-форумів та інших форм спілкування в мережі Інтернет шляхом надання правової допомоги, професійних порад і юридичних консультацій, адресованих та/або доступних необмеженому колу осіб.

Відповідно до ст. 59 Правил адвокатської етики адвокати в мережі Інтернет повинні дотримуватися високих стандартів чесності та пам’ятати про наслідки їх невиконання для професійної репутації та авторитету адвокатури в цілому. Висловлювання адвоката в соціальних мережах, на інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі Інтернет не повинні мати притаманний правовий нігілізм, будь-який вид агресії, ворожнечі і нетерпимості. Адвокат зобов’язаний вести себе шанобливо і не допускати образливої поведінки. Будь-які заяви, коментарі адвоката в соціальних мережах, на інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі Інтернет, у тому числі під час обговорення і роз’яснення правових норм, особливостей судочинства, дій його учасників, повинні бути відповідальними, достовірними і не вводити в оману.

За словами члена Ради Комітету Олександра Черних, аналіз соціальних мереж показує часті випадки порушення зазначених норм, а саме: некоректність нестриманість, нечесність у написанні публікацій, постів і коментарів. Випадки образливої поведінки та агресії в мережі є досить поширеним негативним явищем, що паплюжить професію адвоката.

Нагадаємо, що порушення етичних норм є дисциплінарним проступком адвоката і підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Таке рішення приймається регіональною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури за заявою особи, що виявила порушення з боку адвоката.

Відповідно до ст. 35 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” за вчинення дисциплінарного проступку до адвоката може бути застосовано:

1) попередження;

2) зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року;

3) для адвокатів України – позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України, а для адвокатів іноземних держав – виключення з Єдиного реєстру адвокатів України.

Враховуючи збільшення випадків порушень етичних норм при користуванні інтернет-простором, відтепер Комітет буде здійснювати постійний моніторинг соціальних мереж з метою недопущення випадків ганьби адвокатської діяльності та професії в цілому.

Тож закликаємо адвокатів дотримуватися законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, Правил адвокатської етики, рішень РАУ та КДКА щодо поведінки адвоката при користуванні інтернетом.

Якщо ви стали свідком некоректних виразів та образливих дописів з боку адвоката, просимо документувати та негайно повідомляти про ці випадки на електронну пошту Голови Комітету з інформаційної політики та інформаційної безпеки, що діє в складі НААУ, b.kushnir@mail.unba.org.ua.

Участь у засіданні узяли члени Ради Комітету та запрошені адвокати, що планують долучитися до роботи Комітету: Богдан Кушнір, Володимир Ємельянов, Олег Клим’юк, Юлія Балюк, Олександр Черних, Андрій Подольський.

Зробимо адвокатуру України кращою разом!

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл