Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Пам'яті українського вченого-правознавця, Героя України Василя Яковича Тація

Пам'яті українського вченого-правознавця, Героя України Василя Яковича Тація

Адвокатура
16:21 Ср 28.09.22 848 Переглядів
Версія для друку

28 вересня 2022 року на 83 році життя відійшов у вічність український учений-правознавець, доктор юридичних наук, професор, почесний президент Національної академії правових наук України, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України, повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ ТАЦІЙ.

Життя і діяльність В. Я. Тація з 1966 року були пов'язані з Національною юридичною академією України ім. Ярослава Мудрого (нині Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого"). З 1987 по 2020 рік він був ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а з 2020 до останніх днів свого життя — радником ректора.  

Василь Якович Тацій був почесним президентом, радником президії Національної академії правових наук України — вищої галузевої самоврядної наукової установи України в галузі держави і права, створеної за його ініціативою і безпосередньою участю. Академія є визнаним в Україні і далеко за її межами науковим юридичним центром. 

Людина епоха, Вчитель та Науковець з великої літери, людина, яка стала наставником для десятків поколінь правників України, їхнім близьким другом та мудрим порадником. 

Василь Якович зробив неоціненний внесок у розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики. Він є автором понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників. Він був членом багатьох робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9-ти українських та закордонних закладів вищої освіти, редактором галузевих видань, удостоєний численних державних нагород та відзнак, у тому числі звання Героя України з врученням ордена Держави.

У ці скорботні дні Національна асоціація адвокатів України висловлює щире, глибоке співчуття рідним, близьким та друзям Василя Яковича, всім, хто знав, любив і поважав його. 

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл