Рішенням РАУ призначено Голову Комітету з питань БПД | НААУ

Рішенням РАУ призначено Голову Комітету з питань БПД

Різне
10:24 Ср 07.09.22 3058 Переглядів
Версія для друку

Рішенням Ради адвокатів України № 105 від 05 вересня 2022 року Головою Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, призначено адвокатку Оксану Каденко.

 

Оксана Каденко здійснює адвокатську діяльність з 2005 року. У 2020 році отримала почесне звання “Заслужений юрист України”, є членом Ради адвокатів України (представник від Хмельницької області) та заступником Голови Комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє в складі НААУ. Адвокатка здійснює активну науково-педагогічну діяльність у сфері права, є співавтором трьох підручників з права та одного практичного посібника, автор численних методичних матеріалів, наукових статей і публікацій. З 2006 року Оксана Каденко працює у складі робочих груп з удосконалення українського законодавства та бере активну участь у проєктах з реформування правозахисної сфери, є автором ініціатив, спрямованих на захист прав людини, та учасником багатьох освітніх і благодійних програм, орієнтованих на просвітницьку роботу серед населення та наставницьку роботу з молодим поколінням правників.

 

“Безоплатна правова допомога, особливо в умовах воєнного стану, є вкрай важливою частиною механізму захисту прав людини. Таку та іншу правову допомогу висококваліфіковано надають адвокати, яких представляє Національна асоціація адвокатів України.

З огляду на це діяльність НААУ у сфері надання безоплатної правової допомоги має важливе значення та потребує максимальної актуалізації та активізації”, - зазначила нова Голова Комітету.

 

За її словами, в умовах сьогодення робота Комітету з питань безоплатної правової допомоги має бути направлена на:

- посилення роботи з адвокатами, які надають безоплатну правову допомогу, з метою забезпечення їх методологічною, організаційною та іншою підтримкою, а також отримання від них інформації, яка може бути використана НААУ для виконання її статутних завдань;

- узагальнення та удосконалення актів НААУ у сфері надання безоплатної правової допомоги;

- створення нових форматів паритетної співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги та Міністерством юстиції України з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Нагадаємо, раніше Комітет з питань БПД очолював адвокат, д. ю. н., професор, Заслужений юрист України, лауреат премії імені Ярослава Мудрого, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова Галузевої експертної ради з галузі знань 08 “Право” НАЗЯВО Олександр Дроздов.

 

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Видання

Сімейне право: новели законодавства та судова практика у 2024 році

У січні-березні 2024 року Верховна Рада внесла зміни у Закон України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство), а Кабмін упорядкував питання виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток членам сімей військовослужбовців та поліцейських у разі їх загибелі.

16:07 Вт 21.05.24 1114

Cудова практика

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Українське процесуальне законодавство сьогодні стрімко цифровізується. З упровадженням нових технологій учасникам відкриваються додаткові можливості пришвидшення і спрощення розгляду справ. Разом із тим, на практиці традиційно виникають різночитання.

15:18 Вт 21.05.24 1206

БПД

Межі діяльності адвоката БПД на окремій процесуальній дії…

Коли адвокат БПД викликається на розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу, чи може він брати участь у розгляді заяви про відвід судді чи прокурора? Якщо ні, то обвинувачений залишиться без захисника.

13:52 Вт 21.05.24 1316

Навчання

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

14:23 Пн 20.05.24 3141

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 7618

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 7572

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 8490

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 9083

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл