"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Валентин Гвоздій взяв участь у засіданні Ради Федерації асоціацій адвокатів Канади
Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій повідомив про діяльність НААУ, а також охарактеризував ситуацію із дотриманням прав людини в Україні під час воєнного стану.
Зі свого боку, президент канадської організації адвокатів Ніколя Плурд запевнив, що адвокатська спільнота Канади підтримує українських колег та продовжуватиме стояти на позиції осуду невиправданої військової агресії проти України.
У цьому контексті було обговорено надання підтримки для проекту онлайн-порталу взаємної допомоги адвокатів, який НААУ реалізує спільно з LexisNexis, а також способи перерахування благодійних коштів для адресної підтримки адвокатів у рамках діяльності Опікунської ради НААУ.
Валентин Гвоздій презентував звіт про міжнародну благодійну допомогу адвокатурі України, яку в перші місці військової агресії перерахували міжнародні інституційні партнери, юридичний бізнес та окремі особи з багатьох країн світу. Детально звіт можна переглянути тут
Федерація юридичних товариств Канади є національним координаційним органом 14 провінційних і територіальних регуляторів канадської юридичної професії. Рада складається з представників усіх юридичних товариств цієї країни.
Популярні новини
Дискусія
Фінмоніторинг і адвокатська таємниця: де проходить межа -…
Для адвокатів фінмоніторинг перетворився на ходіння по лезу: закон вимагає виявляти ризикові операції, водночас більшість видів правничої допомоги виведені з-під його дії. Як виконувати обовʼязки, не руйнуючи професійну таємницю і довіру клієнтів?
Анонс
15 грудня стартує тиждень земельного права
З 15 грудня по 19 грудня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень земельного права.
Гарантії діяльності
Договір про надання правничої допомоги не є публічним - РАУ
Рада адвокатів України рішенням від 18.10.2025 №111 відповіла на запитання про можливість укладення договорів про надання правничої допомоги шляхом приєднання до публічної оферти, використання електронної форми договору та розміщення інформації про правничу допомогу на вебсайтах.
Анонс
Студентів запросили написати безпековий договір для України -…
Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана за сприяння Національної асоціації адвокатів України оголосив всеукраїнський юридичний студентський конкурс «Нова Україна очима молодих правників». Кращі роботи отримають грошові призи.
Самоврядування
Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги
До 31 грудня адвокати можуть подати заяви, за результатами розгляду яких рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України вирішують питання про звільнення, зменшення чи відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Дискусія
Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне…
Європейський підхід, закріплений у КПК, передбачає тримання під вартою як винятковий запобіжний захід: суди мають доводити неможливість мʼякших альтернатив і ретельно перевіряти ризики. Натомість на практиці його дедалі частіше застосовують майже автоматично, розмиваючи стандарти свободи.
За кордоном
Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд
Високий суд Делі визнав «надзвичайно неприйнятною» поведінку адвоката, який підвищив голос і намагався тиснути на суддю першої інстанції після відмови відкласти розгляд справи. Суд підкреслив, що «суддя є суддею» на будь-якому рівні судової системи, і неповага до суду є неприпустимою.
Дискусія
Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у…
Залучати міжнародних експертів у процес відбору в органи адвокатського самоврядування – це пряме втручання у незалежність конституційного інституту адвокатури. Адвокати мають самі визначатися кого обирати на керівні посади в органи адвокатського самоврядування.