Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям

НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям

Адвокатура
19:11 Пт 29.04.22 3141 Переглядів
Версія для друку

При Національній асоціації адвокатів України створений Центр координації волонтерської допомоги військовослужбовцям.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час онлайн зустрічі «Волонтерського руху адвокатів Збройних Сил України» за участю представників Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, адвокатів, представників громадських організацій. Координатором руху є радник з юридичних питань Головнокомандувача ЗСУ Євгенія Рябека.  

НААУ під час цієї наради представили очільники Комітету з військового права НААУ Марія Островська та Комітету з питань незалежності правосуддя Олексій Маловацький.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова нагадала про основні рішення Ради адвокатів України та основні активності НААУ під час воєнного стану. Зокрема, йшлося про роботу на міжнародній арені для збору благодійних коштів допомоги українським адвокатам, Опікунську раду та про роботу регіональних органів адвокатського самоврядування з координації гуманітарної та правничої допомоги внутрішнім переселенцям.

«Ми докладаємо максимальні зусилля для того, аби діяльність органів адвокатського самоврядування, як і адвокатська діяльність продовжувалися в таких складних умовах. Ми маємо зберегти професію, її місію, і забезпечити право на адвокатську професію для тих, хто тільки розпочав цей шлях до лав адвокатури.

Наша місія полягає в тому, щоб зберегти цінності правової держави  навіть за обставин воєнного стану і з врахуванням всіх його особливостей. Так само кожен з нас відповідає за збереження цінностей професії, яка є незалежною діяльністю з низкою визначених законом гарантій.

 Реалізацією нашої професійної місії  має стати  і розвиток   волонтерського проекту адвокатів  з   правничого захисту військовослужбовців», - наголосила Лідія Ізовітова.

Основним завданням Центру є інформаційна, методична та інша підтримка адвокатів, які надаватимуть правничу допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Зокрема, Центр разом з ВША НААУ здійснюватиме організацію семінарів, круглих столів, конференцій, лекцій з актуальних питань правничої  допомоги військовослужбовцям, видаватиме практичні посібники з актуальних проблем волонтерської правової допомоги. У разі необхідності офіційного письмового роз’яснення з правозастосовних питань, Центр звертатиметься до Ради адвокатів України з відповідними проектами пропозицій.

Голова НААУ, РАУ зазначила, що під час воєнного стану динамічно змінюється законодавство, насамперед Кримінальний процесуальний кодекс. Відтак, ВША за окремими спеціальними програмами, що враховують специфіку проходження військової служби, безоплатно здійснюватиме навчання адвокатів, які надають правову допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Крім того, НААУ також запровадить низку інструментів для того, щоб можна було публічно ідентифікувати статус адвокатів, залучених до волонтерського проекту, про що уже ухвалено рішення РАУ.

 

Новостворений Центр очолюватиме Голова Комітету військового права НААУ Марія Островська.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл