НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям | НААУ

НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям

Різне
19:11 Пт 29.04.22 3643 Переглядів
Версія для друку

При Національній асоціації адвокатів України створений Центр координації волонтерської допомоги військовослужбовцям.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час онлайн зустрічі «Волонтерського руху адвокатів Збройних Сил України» за участю представників Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, адвокатів, представників громадських організацій. Координатором руху є радник з юридичних питань Головнокомандувача ЗСУ Євгенія Рябека.  

НААУ під час цієї наради представили очільники Комітету з військового права НААУ Марія Островська та Комітету з питань незалежності правосуддя Олексій Маловацький.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова нагадала про основні рішення Ради адвокатів України та основні активності НААУ під час воєнного стану. Зокрема, йшлося про роботу на міжнародній арені для збору благодійних коштів допомоги українським адвокатам, Опікунську раду та про роботу регіональних органів адвокатського самоврядування з координації гуманітарної та правничої допомоги внутрішнім переселенцям.

«Ми докладаємо максимальні зусилля для того, аби діяльність органів адвокатського самоврядування, як і адвокатська діяльність продовжувалися в таких складних умовах. Ми маємо зберегти професію, її місію, і забезпечити право на адвокатську професію для тих, хто тільки розпочав цей шлях до лав адвокатури.

Наша місія полягає в тому, щоб зберегти цінності правової держави  навіть за обставин воєнного стану і з врахуванням всіх його особливостей. Так само кожен з нас відповідає за збереження цінностей професії, яка є незалежною діяльністю з низкою визначених законом гарантій.

 Реалізацією нашої професійної місії  має стати  і розвиток   волонтерського проекту адвокатів  з   правничого захисту військовослужбовців», - наголосила Лідія Ізовітова.

Основним завданням Центру є інформаційна, методична та інша підтримка адвокатів, які надаватимуть правничу допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Зокрема, Центр разом з ВША НААУ здійснюватиме організацію семінарів, круглих столів, конференцій, лекцій з актуальних питань правничої  допомоги військовослужбовцям, видаватиме практичні посібники з актуальних проблем волонтерської правової допомоги. У разі необхідності офіційного письмового роз’яснення з правозастосовних питань, Центр звертатиметься до Ради адвокатів України з відповідними проектами пропозицій.

Голова НААУ, РАУ зазначила, що під час воєнного стану динамічно змінюється законодавство, насамперед Кримінальний процесуальний кодекс. Відтак, ВША за окремими спеціальними програмами, що враховують специфіку проходження військової служби, безоплатно здійснюватиме навчання адвокатів, які надають правову допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Крім того, НААУ також запровадить низку інструментів для того, щоб можна було публічно ідентифікувати статус адвокатів, залучених до волонтерського проекту, про що уже ухвалено рішення РАУ.

 

Новостворений Центр очолюватиме Голова Комітету військового права НААУ Марія Островська.

Популярні новини

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 1323

Гарантії діяльності

Адвокатське декларування: про що свідчить мінливість позиції НАЗК?

Коли Конституційний Суд почав розглядати справу щодо подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили про конституційну кризу та загрози усій системі декларування. Але раніше у цьому питанні чиновники мали зовсім іншу думку.

16:52 Пт 23.02.24 1465

Дискусія

Чому реєстраційні процедури не гарантують визнання державою права…

Аби не обмежувати себе строками позовної давності, органи прокуратури у земельних спорах почали підміняти віндикаційні позови негаторними. Це дало їм можливість переглядати підстави набуття права на землю будь-яким суб’єктом за будь-який період часу.

12:32 Пт 23.02.24 1676

Призначення

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця…

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

11:31 Пт 23.02.24 1631

Видання

Судова практика у сімейних спорах: огляд рішень ВС

Висновки, викладені в постановах Верховного Суду, завжди викликають професійний інтерес у адвокатів, оскільки відображають критерії правильного застосування законодавства, беруться до уваги іншими судами та є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

16:46 Чт 22.02.24 2919

Дискусія

Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ

Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.

15:51 Чт 22.02.24 2995

Видання

Адвокатам дали рекомендації по роботі з трудовими договорами

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найбільш поширеною формою реалізації цього права є трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем.

14:37 Чт 22.02.24 3573

Анонс

Адвокатів запрошують дослідити права людини в епоху цифрових…

28 лютого 2024 року в рамках Тижня КіберШотландії у НААУ відбудеться конференція на тему «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій».

13:49 Чт 22.02.24 2575

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл