Ради адвокатів регіонів під час воєнного стану надають допомогу у посиленому режимі | НААУ

Ради адвокатів регіонів під час воєнного стану надають допомогу у посиленому режимі

Регіони
17:30 Чт 17.03.22 3920 Переглядів
Версія для друку

Ради адвокатів регіонів працюють у посиленому режимі та оперативно надають допомогу адвокатам, які опинились у скрутних життєвих обставинах через військову агресію в Україні.

Про роботу під час воєнного стану керівники РАР та члени РАУ розповіли під час засідання Ради адвокатів України, яке відбулось 16 березня 2022 року у режимі відеоконференцзв’язку.

Нагадаємо, НААУ спільно з Головами РАР організували ланцюг допомоги західного регіону для адвокатів та їх сімей, які їдуть з областей, де наразі найнебезпечніше через російське вторгнення в Україну. Контактні телефони в кожній обоасті вказані тут

Керівництво Ради адвокатів Донецької області працює у штатному режимі і надає допомогу адвокатам та їхнім сім’ям, які втратили житло та майно через російську окупацію. Також за рішенням РАР було скеровано майже 200 тисяч гривень на потреби армії, повідомив член РАУ від Донецької області Сергій Осика.

Понад 200 тисяч гривень на потреби армії та понад 100 тисяч гривень на потреби тероборони перерахувала Рада адвокатів Дніпропетровської області. Окрім матеріальної допомоги адвокатам, майно яких було пошкоджено під час військових дій, РАР надає адресну допомогу тим сім’ям адвокатів, які перебувають нині на службі в армії. Крім того, в області готові приймати всіх практикуючих адвокатів із сусідніх регіонів та надавати їм приміщення для роботи. Про це розповів член РАУ від Дніпропетровської області Антон Кривошапка.

Членкиня РАУ від Львівської області Барбара Калюжна повідомила, що з початку війни в регіоні створений оперативний штаб, який займається розселенням адвокатів та членів їхніх сімей з областей, де тривають військові дії. Також їм надається гуманітарна допомога, а саме – продукти харчування, одяг, речі першої необхідності.

12 адвокатів Харківщини, чиє житло зруйновано внаслідок бомбардувань, вже звернулись із заявами щодо надання матеріальної допомоги з Благодійного фонду, розповіла Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. РАР забезпечує всіх адвокатів, які постраждали внаслідок військових дій, речами першої необхідності, а також адвокатів, які служать у ВСУ та Теробороні –спорядженням.

Член РАУ від Рівненської області Ганна Лазарчук повідомила, що в області налагоджена тісна співпраця з волонтерськими організаціями та організована оперативна робота щодо розселення адвокатів та членів їхніх сімей з регіонів, де йдуть військові дії. Також забезпечуються всі потреби щодо надання одягу та речей першої необхідності адвокатам-переселенцям.

Член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко зазначила, що в регіоні організовано реєстр адвокатів, готових прийняти собі у провадження справи колег, які мобілізовані або виїхали з сім’ями з території області. Також сформовано реєстр адвокатів, які готові долучитися до збору доказів військової агресії у міжнародних судах та реєстр адвокатів, які напряму комунікують з військовими адміністраціями і надають їм професійну правничу допомогу. Крім того, РАР призначила відповідальних адвокатів, які супроводжують колег та членів їхніх сімей по «зеленому коридору». Стаціонарно, у порядку чергування, також працюють адвокати при військових адміністраціях, які займаються митним і супровідним оформленням гуманітарних вантажів.

На базі РАР Одещини створено волонтерський центр, який задовольняє першочергові потреби адвокатів та членів їхніх сімей, які були змушені залишити власні домівки через війну. Також РАР організувала підвіз до кордону України адвокатів та членів їхніх родин, які виїжджають до інших країн. Крім того, в області надається адресна допомога адвокатам похилого віку, які через військові дії залишились без засобів до існування, зазначила членкиня РАУ від Одеської області Ольга Головченко.

Оперативний волонтерський штаб організували адвокати і на Кіровоградщині. За словами членкині РАУ від Кіровоградської області Наталії Сумської, в регіоні успішно діють «зелені коридори». Наразі немає проблем із розселенням та наданням допомоги колегам-переселенцям із інших регіонів. Крім того, адвокати борються із дезінформацією щодо нападу російських військ на Україну, зокрема, РАР створила групу у Вайбер та відбиває кібератаки ворожих пропагандистів.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова подякувала всім керівникам Рад адвокатів регіонів за оперативну діяльність в умовах воєнного стану та запевнила, що керівництво НААУ готове надавати їм будь-яку підтримку у режимі 24/7.

Нагадаємо, 16 березня Голова НААУ звернулася до регіональних рад щодо списків адвокатів пенсійного віку, які потребують матеріальної допомоги коштом Благодійного фонду НААУ.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 122

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 308

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1107

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1249

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1815

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1624

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1975

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл