Ради адвокатів регіонів під час воєнного стану надають допомогу у посиленому режимі | НААУ

Ради адвокатів регіонів під час воєнного стану надають допомогу у посиленому режимі

Регіони
17:30 Чт 17.03.22 4044 Переглядів
Версія для друку

Ради адвокатів регіонів працюють у посиленому режимі та оперативно надають допомогу адвокатам, які опинились у скрутних життєвих обставинах через військову агресію в Україні.

Про роботу під час воєнного стану керівники РАР та члени РАУ розповіли під час засідання Ради адвокатів України, яке відбулось 16 березня 2022 року у режимі відеоконференцзв’язку.

Нагадаємо, НААУ спільно з Головами РАР організували ланцюг допомоги західного регіону для адвокатів та їх сімей, які їдуть з областей, де наразі найнебезпечніше через російське вторгнення в Україну. Контактні телефони в кожній обоасті вказані тут

Керівництво Ради адвокатів Донецької області працює у штатному режимі і надає допомогу адвокатам та їхнім сім’ям, які втратили житло та майно через російську окупацію. Також за рішенням РАР було скеровано майже 200 тисяч гривень на потреби армії, повідомив член РАУ від Донецької області Сергій Осика.

Понад 200 тисяч гривень на потреби армії та понад 100 тисяч гривень на потреби тероборони перерахувала Рада адвокатів Дніпропетровської області. Окрім матеріальної допомоги адвокатам, майно яких було пошкоджено під час військових дій, РАР надає адресну допомогу тим сім’ям адвокатів, які перебувають нині на службі в армії. Крім того, в області готові приймати всіх практикуючих адвокатів із сусідніх регіонів та надавати їм приміщення для роботи. Про це розповів член РАУ від Дніпропетровської області Антон Кривошапка.

Членкиня РАУ від Львівської області Барбара Калюжна повідомила, що з початку війни в регіоні створений оперативний штаб, який займається розселенням адвокатів та членів їхніх сімей з областей, де тривають військові дії. Також їм надається гуманітарна допомога, а саме – продукти харчування, одяг, речі першої необхідності.

12 адвокатів Харківщини, чиє житло зруйновано внаслідок бомбардувань, вже звернулись із заявами щодо надання матеріальної допомоги з Благодійного фонду, розповіла Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. РАР забезпечує всіх адвокатів, які постраждали внаслідок військових дій, речами першої необхідності, а також адвокатів, які служать у ВСУ та Теробороні –спорядженням.

Член РАУ від Рівненської області Ганна Лазарчук повідомила, що в області налагоджена тісна співпраця з волонтерськими організаціями та організована оперативна робота щодо розселення адвокатів та членів їхніх сімей з регіонів, де йдуть військові дії. Також забезпечуються всі потреби щодо надання одягу та речей першої необхідності адвокатам-переселенцям.

Член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко зазначила, що в регіоні організовано реєстр адвокатів, готових прийняти собі у провадження справи колег, які мобілізовані або виїхали з сім’ями з території області. Також сформовано реєстр адвокатів, які готові долучитися до збору доказів військової агресії у міжнародних судах та реєстр адвокатів, які напряму комунікують з військовими адміністраціями і надають їм професійну правничу допомогу. Крім того, РАР призначила відповідальних адвокатів, які супроводжують колег та членів їхніх сімей по «зеленому коридору». Стаціонарно, у порядку чергування, також працюють адвокати при військових адміністраціях, які займаються митним і супровідним оформленням гуманітарних вантажів.

На базі РАР Одещини створено волонтерський центр, який задовольняє першочергові потреби адвокатів та членів їхніх сімей, які були змушені залишити власні домівки через війну. Також РАР організувала підвіз до кордону України адвокатів та членів їхніх родин, які виїжджають до інших країн. Крім того, в області надається адресна допомога адвокатам похилого віку, які через військові дії залишились без засобів до існування, зазначила членкиня РАУ від Одеської області Ольга Головченко.

Оперативний волонтерський штаб організували адвокати і на Кіровоградщині. За словами членкині РАУ від Кіровоградської області Наталії Сумської, в регіоні успішно діють «зелені коридори». Наразі немає проблем із розселенням та наданням допомоги колегам-переселенцям із інших регіонів. Крім того, адвокати борються із дезінформацією щодо нападу російських військ на Україну, зокрема, РАР створила групу у Вайбер та відбиває кібератаки ворожих пропагандистів.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова подякувала всім керівникам Рад адвокатів регіонів за оперативну діяльність в умовах воєнного стану та запевнила, що керівництво НААУ готове надавати їм будь-яку підтримку у режимі 24/7.

Нагадаємо, 16 березня Голова НААУ звернулася до регіональних рад щодо списків адвокатів пенсійного віку, які потребують матеріальної допомоги коштом Благодійного фонду НААУ.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 438

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 420

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 1984

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3429

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3143

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3256

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4848

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл