"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Рада Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності ініціює засідання Комітетів НААУ щодо позиції ВАКС по відводам та заміні захисників
4 лютого відбулося екстрене засідання Ради Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ, пов’язане з обговоренням позиції Вищого антикорупційного суду України, яка була викладена під час розгляду 03.02.2022 року клопотання про обрання запобіжного заходу обвинуваченому. ВАКС зазначив, що вважає зловживанням процесуальними правами дії обвинувачених, пов’язані із заявленням відводів та заміну захисників.
Рада Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності з зазначеною позицією не може погодитися з огляду на наступне.
Відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, право на відвід гарантоване обвинуваченому та його захисникам, і реалізація цього права безпосередньо пов’язана з наявністю відповідних підстав, тактикою та стратегією захисту. Не мотивоване рішення суду та звинувачення у зловживанні процесуальними правами обвинуваченого та його захисників є неправомірними діями та такими, що можна вважати тиском на захисників, та втручанням у діяльність захисника, яка спрямована на реалізацію обвинуваченим права на захист.
Крім того, реалізація права на захист, може вимагати від обвинуваченого і необхідності заміни захисника, що також відповідає положенням Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ст. 54 Кримінального процесуального кодексу України.
Радою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності вирішено провести засідання Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності та за участю інших профільних комітетів НААУ: Комітету з питань верховенства права НААУ, Комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє в складі НААУ, Комітету адвокатської практики НААУ, Комітету захисту прав людини НААУ, Комітету з кримінального права та процесу НААУ.
Рада Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності вважає за доцільне обговорити питання стосовно звернення, зокрема, до Ради суддів України з приводу вжиття відповідних заходів, пов’язаних з недопустимістю обмеження права на захист та втручання в діяльність захисників.
Популярні новини
Дискусія
Власність народу України на природні ресурси: між політикою, наукою…
Право власності народу України на природні ресурси, закріплене у статті 13 Конституції, залишається дискусійним щодо свого змісту й механізмів реалізації. Чи має воно реальне правове наповнення, хто є носієм цього права та як його забезпечити на практиці?
Анонс
Як українському адвокату практикувати у Франції: вебінар із головою…
Сьогодні, 7 листопада Національна асоціація адвокатів України спільно з Національною радою адвокатів Франції (Conseil National des Barreaux, CNB) проведе вебінар, присвячений практичним аспектам доступу українських адвокатів до професійної діяльності у Франції.
Гарантії діяльності
У ВР зробили ще один крок до ратифікації Конвенції про захист…
5 листопада у Верховній Раді відбулася робоча нарада, присвячена перекладу Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката для її подальшого підписання і ратифікації. Питання ініціювало МЗС, яке звернуло увагу на ключовий термін «lawyer» міжнародного договору.
Взаємодія
НАБУ шукає корупційні ризики у своїй діяльності. Адвокатів просять…
Національне антикорупційне бюро України розпочало опитування, метою якого є отримання інформації для визначення корупційних ризиків у діяльності Національного бюро та підготовки Антикорупційної програми на 2026–2028 роки.
Анонс
Адвокатів навчатимуть керувати своїм емоційним станом під час…
Сьогодні, 6 листопада, Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA) проведе вебінар «Якорі впевненості: як керувати своїм емоційним станом під час публічної комунікації».
Дискусія
Опікунська рада НААУ: як організована підтримка адвокатської…
В опікунську раду Національної асоціації адвокатів України з початку повномасштабного вторгнення надійшло близько тисячі звернень від адвокатів та членів їхніх сімей. Девʼять з десяти заяв було задоволено.
Взаємодія
Договір про надання послуг з лобіювання: зразок для адвокатів…
У Національній асоціації адвокатів України підготували зразок договору про надання послуг з лобіювання, який відповідає вимогам профільного закону, та враховує особливості здійснення такої діяльності особами, що надають правничу допомогу.
Анонс
В Одесі відбудеться XV Міжнародна конференція з питань адвокатури
14 листопада 2025 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» пройде XV Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє».