Спори щодо конференцій адвокатів мають вирішуватися в позасудовому порядку – практика ВС | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Спори щодо конференцій адвокатів мають вирішуватися в позасудовому порядку – практика ВС

Регіони
15:38 Чт 27.01.22 2725 Переглядів
Версія для друку

27 січня 2022 року у Газеті "Закон і Бізнес" повідомлено про те, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Рада адвокатів Києва через низку рішень Ради адвокатів України,  у тому числі щодо неправомочності КДКА м.Києва, та позивач просить встановити відсутність у Ради адвокатів України повноважень перевіряти, оцінювати та впливати на рішення конференцій адвокатів регіонів, в тому числі конференції адвокатів міста Києва, надання їм оцінки, визнання або не визнання їх законними та прийняття рішень, які можуть їх змінювати, скасовувати або вважати такими, що не набули юридичного значення, тощо.

      Національна асоціація адвокатів України, нагадує, що 6 травня 2020 року Велика Палата Верховного Суду у справі № 160/9696/18 зробила правовий висновок про те, що спори щодо питань проведення конференції адвокатів мають розв’язуватись в позасудовому порядку.

Так, у разі виникнення спору між адвокатами щодо порядку денного конференції адвокатів, місця її проведення, обирання голови та членів ради адвокатів регіону, обрання делегатів на з`їзд адвокатів України; визначення кількості членів кваліфікаційної і дисциплінарної палат КДКА, обрання голови та членів КДКА, затвердження штатного розпису і кошторису ради адвокатів регіону, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури; розгляду та затвердження звіту ради адвокатів регіону, представництва делегатів на конференції адвокатів регіону, порядку формування делегацій адвокатів на цей форум, організаційного, методичного, інформаційного забезпечення ведення та контролю за внесенням відомостей до ЄРАУ, інших правовідносин, що стосуються внутрішньостатутної діяльності цієї організації, то такі спори можуть чи мають розв`язуватися в позасудовому порядку.

Більше того, 24 червня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду у цивільній справі № 758/733/18 розглядаючи спір щодо скасування низки рішень Ради адвокатів України:

  • щодо питань, які виникли у зв`язку з проведенням Конференції адвокатів м. Києва 06.08.2016 року» та  про визнання такими, що не мають юридичних наслідків рішення конференції адвокатів міста Києва;
  • щодо питань, які виникли у зв`язку з проведенням Конференції адвокатів м. Києва 05.11.2016 року та про визнання такими, що не мають юридичних наслідків рішення конференції адвокатів міста Києва;
  • щодо питань, які виникли у зв’язку з проведенням зібрання адвокатів під назво звітно-виборчої конференції адвокатів міста Києва 28.01.2017 та про визнання такими, що не мають юридичних наслідків рішення конференції адвокатів міста Києва

посилаючись саме на рішення Великої Палати Верховного Суду у справі № 160/9696/18 (постанова від 06 травня 2020 року, провадження № 11-978апп19), суд скасував попередні рішенні та закрив провадження у справі  із посиланням на відсутність юрисдикції цивільних судів та компетенції судів інших юрисдикцій на вирішення таких спорів.

Наразі в ОАСК судом вирішується питання про відкриття провадження.

         

 

Популярні новини

Лідія Ізовітова назвала 7 проблем адмінсудочинства для адвокатів

Cудова практика

Лідія Ізовітова назвала 7 проблем адмінсудочинства для адвокатів

Передбачуваність судової практики, юрисдикційні спори, касаційні фільтри, виконання рішень проти держави, тягар доказування, письмове провадження та гарантії адвокатської діяльності залишаються ключовими питаннями адміністративного судочинства для адвокатів.

17:14 Пт 19.06.26 309
Адвокатам пояснили межі професійної взаємодії зі складним клієнтом

Навчання

Адвокатам пояснили межі професійної взаємодії зі складним клієнтом

У роботі зі складним клієнтом адвокату важливо залишатися у професійній ролі: пояснювати ситуацію, оцінювати ризики, супроводжувати людину в процесі, але не брати на себе відповідальність за її емоції чи рішення.

11:24 Пт 19.06.26 301
У НААУ проведуть Тиждень спадкового права

Анонс

У НААУ проведуть Тиждень спадкового права

22 червня 2026 року розпочнеться Тиждень спадкового права — професійний захід, який проводить Комітет НААУ з питань цивільного права та процесу.

10:39 Пт 19.06.26 184
Адвокатура починається з практики – поради для студентів

Навчання

Адвокатура починається з практики – поради для студентів

На старті карʼєри молодим юристам важливо не чекати першої вакансії чи отримання свідоцтва, а шукати практику, знайомитися з адвокатами і використовувати навчання як час для першого професійного вибору.

9:17 Пт 19.06.26 225
Психологічну готовність молодого адвоката до практики вивчали на вебінарі

Навчання

Психологічну готовність молодого адвоката до практики вивчали на…

Фахівці на старті професійного шляху часто стикаються з проблемами, у яких почуваються самотніми. Але такі труднощі проходять багато людей: перший рік є періодом адаптації знань до практичного досвіду і формування розуміння себе як спеціаліста.

16:43 Чт 18.06.26 250
Доступ до реєстрів: адвокатам дали алгоритми

Навчання

Доступ до реєстрів: адвокатам дали алгоритми

Для адвоката державні реєстри є інструментом доказування у судовому та позасудовому захисті клієнта. Як отримувати доступ до реєстрів, користуватися захищеним електронним підписом і діяти, коли швидкість отримання інформації має значення для захисту майна – вивчали у НААУ.

12:38 Чт 18.06.26 1508
ВЛК та ЕКОПФО за кордоном: адвокати вказали на бар’єри дистанційних процедур

Дискусія

ВЛК та ЕКОПФО за кордоном: адвокати вказали на бар’єри дистанційних…

Для окремих категорій українців, які перебувають за кордоном, законодавство передбачає можливість проходження медико-соціальних процедур дистанційно. Але на практиці бар’єри виникають ще до розгляду справи: через направлення, переклади, підтвердження іноземних медичних документів і відсутність супроводу.

9:21 Чт 18.06.26 320
Практику судово-медичних експертиз обговорили в НААУ

Дискусія

Практику судово-медичних експертиз обговорили в НААУ

Зміни в організації судово-медичної експертизи, використання ДНК-досліджень, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень і роботу з медичною документацією дослідили учасники круглого столу «Судово-медична експертиза: від оцінки ступеня тілесних ушкоджень до ідентифікації невстановлених осіб».

15:39 Ср 17.06.26 372

Вестник:№5 травень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл