Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Керівник Представництва Національної асоціації адвокатів України в Угорщині 13 січня з робочим візитом відвідав Посольство України в Угорщині

Керівник Представництва Національної асоціації адвокатів України в Угорщині 13 січня з робочим візитом відвідав Посольство України в Угорщині

Адвокатура 17:15 Пн 17.01.22 1266 Переглядів Версія для друку

Зустріч відбулась за участі Керівника консульського відділу, другого секретаря Посольства України в Угорщині - Терпяк Галини Андріївни та Радника Посольства України в Угорщині - Балог Іштвана Арпадовича.

Під час зустрічі було проаналізовано співпрацю між Посольством України в Угорщині та Представництвом НААУ в Угорщині у 2021 році з питань:

- захисту прав та інтересів громадян України, які тимчасово чи постійно перебувають на території Угорщини;

- надання первинної правничої допомоги на засадах pro bono;

- результати співпраці з Палатою адвокатів Угорщини щодо залучення угорських адвокатів для захисту громадян України.

Також були узгоджені плани та заходи співпраці між Посольством України в Угорщині та Представництвом НААУ в Угорщині на 2022 рік.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанню збільшення  кількості затримань угорськими компетентними органами громадян України за підозрою у вчиненні злочинів визначених у  Кримінальному кодексі Угорщини, як  «Контабанда людей» та «Торгівля людьми».  

Санкції за вчинення даних видів злочинів в залежності від кваліфікуючих обставин передбачають позбавлення волі від 2 до 15 років.

Кількість затриманих громадян України за 2020-2021 рік становить близько 100 осіб і дана ситуація на жаль має тенденцію до збереження і у 2022 році. 

У переважній більшості, громадян України вербують в якості перевізників груп нелегальних мігрантів з країн близького сходу через оголошення в соцмережах та групах у мессенджерах. До злочинної діяльності зазвичай залучають молодих людей у віці від 20 до 30 років, які мають дозвіл на проживання в будь-якій країні ЄС, з цією метою особливо наполегливо «вербувальники» підшуковують українських студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах на території країн ЄС.

У подальшому організатори міжнародного каналу нелегальної міграції орендують в Угорщині на ім’я громадянина України транспортний засіб і наказують «перевізнику» забрати групу нелегальних мігрантів з пункту «А» (зазвичай це територія на сході Угорщини) і швидкісним автобаном здійснити доставку нелегальних мігрантів до пункту «Б» (обумовлене місце біля угорсько-австрійського або угорсько-словенського кордону). 

«Перевізників» з числа громадян України запевняють, що у випадку затримання поліцією вони будуть притягнуті лише до адміністративної , а не кримінальної відповідальності і понесуть покарання у вигляді незначного штрафу. Звісно це не відповідає дійсності.

За послуги з перевезення нелегальних мігрантів «перевізникам» пропонується грошова винагорода у сумі 200-300 євро за 1 перевезену особу. Середня група нелегальних мігрантів, яка перевозиться становить 9-20 чоловік.

З метою попередження випадків вчинення громадянами України даних видів злочинів, Посольством України в Угорщині та Представництвом НААУ в Угорщині було погоджено здійснити наступні превентивні заходи:

- розмістити  для громадян України на офіційній веб-сторінці Посольства України в Угорщині інформаційний матеріал з попередженням утриматись від вчинення діянь, які відповідно до Кримінального кодексу Угорщини становлять склад злочинів «Контрабанда людей» та «Торгівля людьми»;

- розмістити у центральних та регіональних ЗМІ України інформацію для громадян України з попередженням утриматись від вчинення діянь, які відповідно до Кримінального кодексу Угорщини становлять склад злочинів «Контрабанда людей» та «Торгівля людьми»;

- звернутись до правоохоронних органів України та Угорщини щодо активізації роботи з викриття не лише низової ланки з числа виконавців у структурі міжнародних каналів нелегальної міграції, а зосередити роботу у викритті організаторів та керівників даних злочинних угрупувань, які залучають громадян України з соціально уразливих верст населення у свою міжнародну злочинну діяльність;

- за сприяння Палати адвокатів Угорщини залучити більшу кількість угорських адвокатів, готових виступати в статусі захисників для громадян України, в тому числі на засадах pro bono у даних категоріях кримінальних проваджень.

Одночасно, під час зустрічі було звернуто увагу на щорічне збільшення в Угорщині кількості тимчасових працівників з числа громадян України. Станом на 2021 рік на території Угорщини працювало близько 70 тис. громадян України. 

У зв’язку з цим, сторони досягли спільної думки про те, що потрібно завчасно бути готовими до щорічного збільшення кількості звернень від громадян України, які працюють на території Угорщини щодо захисту їх трудових та соціальних прав у тому числі до збільшення звернень за правничою допомогу при настанні нещасних випадків та травмувань на виробництві.

З метою обміну інформацією та підтримки співпраці сторони домовились про проведення у майбутньому систематичних робочих зустрічей.

Нагадаю, що Представництва Національної асоціації України за кордоном діють на підставі та у відповідності до Положення про представництва НААУ за кордоном, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України №263 від 17 листопада 2016 року.

Відповідно до даного Положення, задля вдосконалення роботи НААУ на міжнародній арені, діючим законодавством України, статутом НААУ та Положенням про Раду адвокатів  України, затвердженим Установчим з’їздом адвокатів України від 17 листопада 2012 року у системі НААУ можуть створюватися додаткові органи, у тому числі відокремлені іноземні підрозділи (відділення, філії, представництва).

Фінансування діяльності представництва НААУ за кордоном здійснюється за рахунок коштів спонсорів (фізичних та юридичних осіб), благодійних фондів (організацій) та ґрунтується на принципі САМОФІНАНСУВАННЯ.

НААУ, РАУ не здійснює фінансування та не покриває витрати представництва НААУ за кордоном, пов’язані з його діяльністю.

Представництво НААУ за кордоном не є юридичною особою і здійснює діяльність самостійно в інтересах НААУ та в межах законодавства країни перебування (реєстрації).

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування