15-16 грудня відбудеться засідання РАУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

15-16 грудня відбудеться засідання РАУ

Анонс
15:29 Пт 10.12.21 2842 Переглядів
Версія для друку

15-16 грудня у Києві відбудеться засідання Ради адвокатів України.

До проекту порядку денного внесено питання діяльності НААУ, ведення Єдиного реєстру адвокатів, сплати внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на 2022 рік.

Блок питань діяльності органів адвокатського самоврядування включає розгляд листів голів рад адвокатів Закарпатської, Київської, Одеської областей та Черкаської областей щодо проведення конференцій.

Також РАУ планує надати роз’яснення, пов’язані із питаннями діяльності органів адвокатського самоврядування, зокрема, щодо набуття статусу члена дисциплінарної палати КДКА м. Києва та щодо відповідності поведінки адвоката ч. 2 ст. 12 ПАЕ в частині виконання повноважень члена кваліфікаційної палати КДКА м. Києва на підставі рішення конференції адвокатів міста Києва від 7 листопада 2021 року.

Робоча група із дослідження результатів проведення конференцій адвокатів регіонів у 2021 році  представить такі питання, як звернення адвоката Кульшенка Р.А. від 7 грудня 2021 року щодо голосування та оголошення результатів голосування на Звітно-виборній конференції адвокатів міста Києва та звернення делегата конференції адвокатів міста Києва, голови мандатної комісії, адвоката Соколовської О.В. від 7 грудня 2021 року щодо проведення конференції адвокатів міста Києва.

РАУ також розгляне лист Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової  щодо оцінки етичності проведення 14 грудня  2021 року адвокатом Овчаровим LEGAL PARTY «Най-най-най головніший юридичний рейтинг».

Окрім того, до проекту порядку денного включено лист Голови ВКДКА Сергія Вилкова щодо забезпечення фінансової стабільності КДКА регіонів для можливості виконання покладених на КДКА регіонів обов’язків та лист Голови Ревізійної комісії  адвокатів міста Києва Юрія Григоренка про доповнення Положення про Ревізійну комісію адвокатів регіону.

Також РАУ надасть низку роз’яснень щодо діяльності ОАС, зокрема, щодо застосування КДКА та РАР вимог статті 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в частині володіння державною мовою; вимог несумісності при набутті права на заняття адвокатською діяльністю; кількості каденцій на посадах в органах регіонального адвокатського самоврядування. До РАУ також звернувся член РАУ Сергій Осика щодо можливого перевищення повноважень Головою Ради адвокатів міста Києва Рябенком П.К. та з інших пов’язаних із цим питань.

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимир Клочков звернувся до РАУ щодо нормативів робочого часу адвоката в приміщенні суду поза межами графіку його роботи. Заступник Голови  цього Комітету Євген Солодко направив до РАУ звернення щодо законності перевірки професійних знань адвокатів, після набуття ними статусу адвоката, шляхом тестувань з боку адвокатських бюро, адвокатських об’єднань, юридичних фірм.

До проекту порядку денного також включено питання діяльності низки робочих груп РАУ.

Засідання РАУ відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 17/52 А, Бізнес- центр «Леонардо», 2-й поверх, Конференційна зала

Популярні новини

Адвокатська діяльність і ФОП: податкові ризики пояснили на вебінарі

Навчання

Адвокатська діяльність і ФОП: податкові ризики пояснили на вебінарі

Адвокатська діяльність і підприємницька діяльність із надання юридичних чи консультаційних послуг мають різні податкові режими. Тому акти, рахунки, призначення платежів і облік доходів мають відповідати статусу, в межах якого фактично отримуються кошти.

17:35 Чт 21.05.26 525
Юрій Григоренко очолив комітет НААУ щодо правопорушень проти адвокатів

Призначення

Юрій Григоренко очолив комітет НААУ щодо правопорушень проти…

Відповідно до рекомендацій Ради адвокатів України щодо керівника комітету та у зв’язку з розпорядженням голови НААУ, РАУ, адвоката Юрія Григоренка призначено головою Комітету з питань запобігання адміністративним правопорушенням.

15:14 Чт 21.05.26 241
Звітність цифрових платформ не має розкривати адвокатську таємницю – НААУ

Законодавство

Звітність цифрових платформ не має розкривати адвокатську таємницю…

Запровадження автоматичного обміну інформацією про доходи через цифрові платформи пов’язане з виконанням Україною міжнародних зобов’язань та наближенням законодавства до правил ЄС. Утім, новий податковий режим не повинен створювати механізм, через який податкові органи отримуватимуть дані про звернення клієнтів до адвокатів.

9:38 Чт 21.05.26 330
Спільне виховання дитини не має зводитися до формули 50/50, — круглий стіл

Дискусія

Спільне виховання дитини не має зводитися до формули 50/50, — круглий…

Після розлучення батьків спільне виховання дитини може стати механізмом реалізації рівності батьківських прав. Але така модель потребує чітких критеріїв і не може застосовуватися автоматично, без урахування віку дитини, рівня конфлікту між батьками, ризиків насильства та можливості виконання майбутнього рішення.

11:18 Ср 20.05.26 464
Земельні спори: огляд практики Верховного Суду підготував Комітет НААУ

Cудова практика

Земельні спори: огляд практики Верховного Суду підготував Комітет…

Спосіб захисту, статус земельної ділянки, межі користування водними об’єктами, емфітевзис, самочинне будівництво та нормативна грошова оцінка землі залишаються ключовими питаннями у земельних спорах. Новий огляд практики Верховного Суду допоможе адвокатам швидко відстежити актуальні підходи суду до цих категорій справ.

9:22 Ср 20.05.26 603
Межі експертизи: що встановлює експерт, а що доводить сторона

Дискусія

Межі експертизи: що встановлює експерт, а що доводить сторона

Експертний висновок може бути дієвим інструментом доказування лише тоді, коли адвокат правильно формулює питання, надає належні матеріали і розуміє межі компетенції експерта.

15:17 Вт 19.05.26 1088
Тимчасовий захист у ЄС: адвокати підготували методичний матеріал

Видання

Тимчасовий захист у ЄС: адвокати підготували методичний матеріал

Після кількох років вимушеного перебування значної кількості українців у країнах Європейського Союзу тимчасовий захист став правовою основою довгострокового проживання, роботи, отримання соціальної допомоги та взаємодії з українським законодавством.

12:36 Вт 19.05.26 1289
Штрафи за помилки у військовому обліку потребують чітких правил, — НААУ

Законодавство

Штрафи за помилки у військовому обліку потребують чітких правил, —…

Відповідальність службових осіб за порушення правил військового обліку має бути юридично визначеною, пропорційною і реально застосовною. Інакше нові штрафи не захистять громадян від помилок в обліку, але створять додаткові ризики.

17:18 Пн 18.05.26 513

Вестник:№4 квітень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл