Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Успішні інституційні проекти НААУ викликають інтерес іноземних професійних організацій адвокатів - Лідія Ізовітова

Успішні інституційні проекти НААУ викликають інтерес іноземних професійних організацій адвокатів - Лідія Ізовітова

Адвокатура 10:48 Ср 17.11.21 801 Переглядів Версія для друку

Власний практичний досвід розбудови інституту адвокатури і напрацювання за окремими проектами за 9 років стали об’єктом інтересу з боку багатьох асоціацій адвокатів світу. І НААУ готова передавати цей досвід іноземним колегам.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час святкового засідання Ради адвокатів України, присвяченому 9-й річниці створення Національної асоціації адвокатів України.

Зокрема, інтерес викликають такі продукти НААУ, як Єдиний реєстр адвокатів – потужна захищена онлайн база всіх адвокатів України з відкритою інформацією про статус адвоката, його досвід, дані його стажистів і помічників; у разі наявності – про дисциплінарні стягнення.

Також викликає зацікавленість такий проект, як Вища школа адвокатури – інституція, створена Радою адвокатів України для забезпечення обов’язку адвокатів підвищувати кваліфікацію, яка організована як сучасний навчальний заклад із величезним вибором курсів, форматів навчання і тематик семінарів.

Закон про адвокатуру дав можливість створити стабільну інституцію, яка складається з національного та регіонального рівнів, з органів представницької вертикалі – рад адвокатів, та кваліфікаційно-дисциплінарних палат регіонів, та вищих органів – РАУ та ВКДКА.

Принцип самоврядності передбачає, що і ревізійні повноваження щодо органів адвокатури виконують органи адвокатури. Всі вони обираються адвокатами з числа практикуючих адвокатів, досвідчених професіоналів, яким довіряють професійні спільноти регіонів, яким довіряє з’їзд як найвищий орган адвокатського самоврядування.

«Ця система відкалібрована, побудована за принципом стримувань і противаг, і є абсолютно прозорою і підзвітною. Такі процедури, як регіональні конференції та національні з’їзди, яких відбулося 5 за 9 років НААУ і прийнято 190 рішень, дають можливість для реальної оцінки стану справ в адвокатурі та для оновлення кадрового складу органів адвокатського самоврядування, які, і це гарна новина, стають більш молодими», - зазначила Лідія Ізовітова.

При НААУ створені дорадчі органи – Комітети, які надають експертну, аналітичну підтримку ключовим напрямкам діяльності адвокатури; формують майданчики для фахових дискусій, активно беруть участь у законодавчому процесі, маючи постійний діалог з комітетами Верховної Ради насамперед. Таких Комітетів у НААУ сьогодні 46 комітетів.

Діяльність НААУ високо оцінюють і самі адвокати, і задоволені сервісами, які надає організація.

«У 2018 році національне опитування засвідчило високий рівень довіри адвокатів до роботи органів адвокатського самоврядування, до їхніх рішень. Так, 77% схвально оцінили роботу ОАС із захисту прав адвокатів; 75% - роботу із вдосконалення законодавства; 75% - позитивно оцінили те, що ми робимо для підвищення кваліфікації. 78% були задоволені роботою ЄРАУ», - повідомила Лідія Ізовітова.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування