Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Київ та Київська область очолили рейтинг порушень прав адвокатів у ІІІ кварталі

Київ та Київська область очолили рейтинг порушень прав адвокатів у ІІІ кварталі

Регіональне адвокатське самоврядування 12:55 Вт 19.10.21 1105 Переглядів Версія для друку

У липні-вересні найбільше обшуків та затримань адвокатів сталося у Київській області та Києві. За цей час Рада адвокатів Київської області здійснила 32 виїзди, столична РАР – 25 виїздів на обшуки та затримання колег.

Про це ідеться у статистичних даних про діяльність РАР за ІІІ квартал.

При цьому, на Київщині відбулося 18 зафіксованих випадків затримань та обшуків адвокатів, ще 14 – відбулися без повідомлення РАР.

У Києві статистика свідчить про 25 затримань та обшуків, про які була повідомлена РАР. Жодного несанкціонованого випадку у столиці не зафіксовано за останні три місяці.

На третьому місці антирейтингу – Харківська область. У цей період РАР регіону здійснила 13 виїздів, отримавши 11 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів.

За кількістю поданих звернень адвокатів про ненадання інформації на адвокатський запит знову лідером є Київщина: РАР отримала 159 таких звернень; при цьому  було складено 78 протоколів про адміністративне правопорушення. На другому місці – Київ, де РАР отримала 75 звернень та склала 16 протоколів. Далі -  Одеська область, де РАР отримала 41 звернення адвокатів про ненадання інформації на адвокатський запит; було складено 18 протоколів.

До Ради адвокатів України в третьому кварталі надійшло 27 звернень адвокатів з приводу порушень професійних прав. РАУ 29 разів зверталася до правоохоронних органів щодо захисту адвокатів, ще 25 звернень скеровано до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

 

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування