Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - ВАКС має формувати у суддів практику поваги до адвокатів

ВАКС має формувати у суддів практику поваги до адвокатів

Адвокатура 18:41 Чт 30.09.21 1277 Переглядів Версія для друку

Вищий антикорупційний суд, як відносно молодий орган, має формувати у суддів практику поваги до адвокатів.

На цьому наголосили Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимир Клочков та Голова Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області Віталій Наум під час круглого столу на тему: «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», який відбувся 30 вересня 2021 року.

Під час свого виступу Володимир Клочков звернув увагу на системні порушення суддями ВАКС прав адвокатів. Так, лише за останні 4 місяці до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ надійшло 8 скарг від адвокатів на суддів ВАКС. За 2 роки діяльності суду Рада адвокатів України ухвалила 6 рішень щодо захисту прав адвокатів, порушених суддями ВАКС. НААУ направила понад 40 звернень до органів державної влади та міжнародних професійних інституцій на діяльність суддів цього суду

«На що звертають увагу адвокати у своїх скаргах – це постійне ігнорування їхніх прав. А саме права на відпустку, права на хворобу, права на інші судові засідання. Неодноразові випадки звернень, коли адвокат поїхав у відпустку, надавши всі документи суду – путівку, копію закордонного паспорта та інші, а повернувшись, виявляє, що замість нього робить його роботу адвокат з системи БПД. Судді повинні розуміти, що адвокати - такі ж самі люди, як і вони і мають права, з якими треба рахуватися», - зазначив Володимир Клочков.

Ще однією тенденцією тиску на адвокатів стали незаконні обшуки, підкреслив Віталій Наум. Так, за 2018-2020 роки тільки у адвокатів Київщині було проведено 150 обшуків. З них лише 12 справ направлено до суду.

«Тобто, прийти до адвоката, забрати у нього мобільний телефон, вилучити носії з інформацією по інших справах – це якраз є проявами тиску. І це ще одна із системних проблем, яка є на сьогодні. І оскільки ВАКС – це відносно молодий суд, який задає моду для інших судів, звертаюсь до вас, щоб ви приділяли більшу увагу, коли надаєте дозволи на обшуки адвокатів. До прикладу, у Франції за рік сталося 4 обшуки адвокатів – і це кричуща статистика для європейської країни. А у нас за неповний 2021 рік таких обшуків сталося вже 130», - наголосив Віталій Наум.

Круглий стіл «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду» організований в рамках спільного проекту «Сприяння ефективності та співробітництву у здійсненні правосуддя» з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та присвячений другій річниці створення ВАКС.

У дискусії взяли участь судді Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду та Київського апеляційного суду, а також представники Вищої ради правосуддя, Національного агентства з питань запобігання корупції, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, народні депутати, викладачі Національної школи суддів України, науковці провідних юридичних навчальних закладів.

Фото надані пресслужбою ВАКС

 

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування