Запропоновані у законопроекті № 5388 зміни можуть призвести до порушення трудових прав і гарантій працівників та зловживань з боку роботодавця | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Запропоновані у законопроекті № 5388 зміни можуть призвести до порушення трудових прав і гарантій працівників та зловживань з боку роботодавця

Законодавство
11:38 Вт 21.09.21 3430 Переглядів
Версія для друку

Такого висновку дійшли в НААУ за результатами аналізу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388 від 16.04.2021), який було здійснено Комітетом з трудового права.

16 квітня 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388 від 16.04.2021). Прийняття зазначеного Законопроекту зумовлено потребою лібералізації та дебюрократизації трудових відносин, спрощення ведення бізнесу, шляхом зменшення навантаження на нього. Законопроект № 5388 покликаний сприяти легалізації праці найманих працівників.

З метою належного захисту прав та інтересів найманих працівників НААУ рекомендує доопрацювати законопроект № 5388 з урахуванням зауважень і пропозицій, напрацьованих адвокатами: головою Комітету з трудового права Вікторією Поліщук та членом цього ж Комітету Аллою Андрушко.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Українські та французькі адвокати обговорили захист професійних гарантій

Взаємодія

Українські та французькі адвокати обговорили захист професійних…

У Національній асоціації адвокатів України відбулася зустріч із представниками Конференції адвокатів Паризької адвокатури (La Conférence des Avocats du Barreau de Paris). Говорили про гарантії адвокатської діяльності, захист адвокатської таємниці під час слідчих дій та роботу адвокатів в умовах війни.

18:36 Пт 15.05.26 306
У НААУ пропонують оновити податкові підходи до витрат адвокатів

Дискусія

У НААУ пропонують оновити податкові підходи до витрат адвокатів

Інструменти, сервіси та умови, в яких адвокати здійснюють професійну діяльність, постійно змінюються: від цифрових платформ і CRM-систем до домашнього офісу та засобів енергонезалежності. Водночас орієнтири ДПС щодо визначення витрат адвокатів при обчисленні оподатковуваного доходу залишаються прив’язаними до реалій, сформованих понад 13 років тому.

16:21 Пт 15.05.26 466
Лідія Ізовітова: у євроінтеграційних змінах адвокатура є партнером держави, а не об’єктом реформи

Євроінтеграція

Лідія Ізовітова: у євроінтеграційних змінах адвокатура є партнером…

Війна суттєво змінила умови роботи адвокатів, а євроінтеграція поставила перед професією нові інституційні завдання. Переговорний процес, який нині триває, охоплює питання верховенства права, незалежності правосуддя, основоположних прав, юстиції, свободи та безпеки.

13:37 Пт 15.05.26 422
НААУ вказала на прогалини в регулюванні узуфрукту земельних ділянок

Законодавство

НААУ вказала на прогалини в регулюванні узуфрукту земельних…

Національна асоціація адвокатів України надала зауваження і пропозиції до законопроєкту щодо впровадження ринкових інститутів права користування земельними ділянками. Документ має усунути прогалини, які виникли після запровадження узуфрукту як нового виду речового права.

11:19 Пт 15.05.26 708
Медійність адвоката: довіра клієнтів і життя «під мікроскопом»

Навчання

Медійність адвоката: довіра клієнтів і життя «під мікроскопом»

Публічність адвоката може допомагати у побудові довіри з клієнтами. Водночас вона створює додаткові репутаційні ризики, потребує регулярної роботи з контентом і зменшує простір приватності.

10:08 Пт 15.05.26 336
Як НААУ формує систему правового супроводу постраждалих від війни

Захист військових

Як НААУ формує систему правового супроводу постраждалих від війни

Комітет НААУ з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України, компенсаційних механізмів та євроінтеграційного правового забезпечення відновлення провів у Миколаєві виїзне засідання.

18:28 Чт 14.05.26 274
У ВР обговорили наступні кроки для ратифікації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили наступні кроки для ратифікації Конвенції про захист…

У Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася робоча нарада щодо підготовки до ратифікації Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката. Участь у зустрічі взяли народні депутати, представники Офісу Президента, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ та Національної асоціації адвокатів України.

12:16 Чт 14.05.26 424
Як молодому адвокату пройти перший рік практики

Навчання

Як молодому адвокату пройти перший рік практики

Перший рік адвокатської практики часто стає перевіркою не лише знань, а й готовності працювати з помилками та власними страхами. Про те, як пройти цей етап без ілюзій і з користю для професійного зростання, говорили представники Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen у Миколаївській області під час панельної дискусії.

9:51 Чт 14.05.26 329

Вестник:№4 квітень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл