У НААУ інспектори РБО розповіли про досудове врегулювання податкових спорів | НААУ

У НААУ інспектори РБО розповіли про досудове врегулювання податкових спорів

Різне
14:08 Пт 17.09.21 779 Переглядів
Версія для друку

За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права 16 вересня в НААУ відбувся вебінар на тему: «Практика РБО: податкові перевірки».

Спікерами заходу виступили:

Яків Воронін - Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ;

Володимир Забудський та Юліана Ревюк – інспектори Ради бізнес-омбудсмена.

Ірина Станіславська - Директорка з комунікацій Ради бізнес-омбудсмена, долучилася до модерації заходу.

Володимир Забудський та Юліана Ревюк розповіли про роль Ради бізнес-омбудсмена у досудовому врегулюванні податкових спорів.

За 6 років роботи РБО отримала 5761 скарг з податкової тематики – що становить 59% всіх звернень. При цьому за неповний третій квартал 2021 року частка податкових питань зросла вже до 66%.

Другим найбільш розповсюдженим предметом звернень бізнесу є податкові перевірки. За 7 місяців 2021 року ДПС провела вже 6 421 перевірок та 6,2 млрд. нарахувань. Це означає, що лише за сім місяців 2021 року кількість проведених перевірок та зроблених нарахувань майже дорівнює показникам за увесь 2020 рік.

Результати підрахунків демонструють, що середня вага податків перевірки для платника збільшилась за чотири роки не так вже й суттєво: на 35%, і тепер становить майже 1 млн. грн.

Але при цьому:

- середня сума нарахувань за результатами позапланової перевірки зменшилась майже вдвічі;

-середня сума нарахувань за результатами планової перевірки зросла майже в шість разів.

Перевірок стає менше по кількості, але їхня ціна для платників, особливо якщо йдеться про планові – зростає. РБО усе частіше надходять скарги на результати планових перевірок, які містять велику кількість, іноді десятки епізодів, і великі суми нарахувань.

Яків Воронін зауважив, що підготовка до податкової перевірки є найкращою тактикою захисту. Адже заздалегідь виявлені ризики можна пропрацювати і мінімізувати їх питому вагу.

Запис події можна переглянути за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2788

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4204

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3217

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4377

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5376

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4419

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4897

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4230

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл