Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ звернеться до Президента з приводу небезпеки закликів до обмежень прав людини в КПК

РАУ звернеться до Президента з приводу небезпеки закликів до обмежень прав людини в КПК

Звернення 10:51 Сб 11.09.21 1472 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України звернеться до Президента України через заклики до обмежень прав людини у Кримінальному процесуальному кодексі, які відкрито висловлює представник Президента в КСУ.

Під час відкриття засідання РАУ 10 вересня Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернула увагу на виступи в ЗМІ Федора Веніславського, де він вказує на необхідність змінити КПК через надто широкі права адвокатів.

«Такі заяви робляться в умовах, коли права адвокатів стабільно порушуються правоохоронними органами. Ми про це знаємо достеменно зі статистики, яку ведуть ради адвокатів регіонів та Комітет захисту прав адвокатів, секретаріат НААУ. У нас стабільно столичний регіон, Київ і область, утримують лідерство з проведення обшуків адвокатів, в тому числі, без повідомлення РАР», - заявила Лідія Ізовітова.

Вона нагадала, що лише у квітні-червні 2021 року до рад адвокатів регіонів надійшло 110 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів. Ще 52 випадки затримань та обшуків відбулися без повідомлення РАР, 46 з нихв Київській області. Згідно статистичних даних, за цей період представники РАР 156 разів здійснювали виїзди на відповідні процесуальні дії у колег.

Лідія Ізовітова охарактеризувала такі висловлювання посадовця «закликами до повернення авторитарного правосуддя, коли немає виправдувальних вироків; адвокати виконують формальну роль присутніх у судовому процесі, а судом керує сторона обвинувачення».

Голова НААУ, РАУ послалася на рішення РАУ №119 «Про публічне обговорення проблематики дотримання принципу рівності учасників судових проваджень, презумпції невинуватості, а також змагальності процесу, безперешкодної реалізації прав і гарантій адвокатської діяльності», прийняте в 2020 році.

«Прикро, що довкола цих принципів знову відбуваються нездорові спекуляції, на які ми маємо надати і правову позицію, і вкотре ініціювати публічну професійну дискусію про необхідність дотримання стандартів захисту прав людини, незалежності адвокатури і змагальності правосуддя. Це засадничі для адвокатури речі, які уже імплементовані до українського законодавства, в ході непростих дискусій, численних зусиль парламентарів, адвокатів. Відтак, заклики до відмови від цих стандартів – це фактично пропозиція відмови від тих євроінтеграційних принципів, які закріплені в Конституції», - заявила Голова НААУ, РАУ.

11 вересня під час засідання РАУ Лідія Ізовітова нагадала історію прийняття чинного КПК, який був компромісним щодо прав адвокатів. Втім, наразі пропонується ще більше обмежити права захисників.

«На сьогодні навіть цей КПК видається декому настілки демократичним, що його пропонують ще раз порізати», - сказала Голова НААУ, РАУ.

Вона уточнила, що ідеться про наміри зменшити гарантії громадян, і це робиться від імені особи, яку «уповноважили представляти гаранта наших прав у Конституційному суді, і це дуже небезпечно, тому ми не можемо не реагувати».

Лідія Ізовітова також нагадала про те, що робочі групи у складі Комісії з питань правової реформи опрацьовують зміни до КПК, і деякі з цих змін взагалі пропонують реанімувати КПК 1960 року. НААУ через своїх представників у цих робочих групах довела небезпечність таких ідей і їхніх наслідків. Наразі таку позицію необхідно донести до парламентарів, які можуть вносити зміни до КПК простою більшістю голосів.

«Треба, щоб і депутати знали наслідки для всіх громадян і для самих народних обранців. Вони повинні знати, до чого можуть призвести закони, які звужують права», - закликала Голова НААУ, РАУ.

Нагадаємо, представник Президента у Конституційному суді Федора Веніславського в інтерв’ю парламентському телеканалу Рада висловився про те, що «В чинному КПК є дуже багато можливостей для зловживань і затягування процесу. Ми це бачимо на прикладі багатьох резонансних справ. Сторона захисту може зволікати справу роками ... Кримінальний процесуальний кодекс потребує вдосконалення. Про це говорять практично всі».

Аналогічне його висловлювання було в інтерв’ю 24 телеканалу 3 вересня 2021: «Буквально декілька днів назад я в ефірі одного з телеканалів сказав, що, на моє переконання, треба також у рамках судової реформи змінювати кримінально-процесуальний кодекс. Щодо мене одразу озброїлась адвокатська спільнота. Сказала, що Веніславський говорить про те, що визнаний Венеційською комісією найкращим Кримінально-процесуальний кодекс – треба змінювати. Насправді цей Кримінально-процесуальний кодекс надає дуже суттєві можливості для сторони захисту якраз для такого істотного затягування розгляду справ. Зокрема і у Вищому антикорсуді. На превеликий жаль, ми маємо дуже багато прикладів, коли адвокати зловживають своїми процесуальними правами, аби затягнути справу».

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування