Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ привітали ухвалення закону №5141 про реформу АРМА

У НААУ привітали ухвалення закону №5141 про реформу АРМА

Законодавство 17:56 Ср 14.07.21 1897 Переглядів Версія для друку

Парламент ухвалив у другому читанні законопроект №5141 «Про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів». Відповідне рішення підтримали 322 народних депутати.

У Національній асоціації адвокатів України привітали відповідне рішення Верховної Ради, назвавши його надзвичайно актуальним. На думку представників  НААУ, ключовими змінами законопроекту №5141 є норми, що обмежують повноваження Національного агентства в частині примусового продажу майна, яке перебуває в управлінні АРМА, до вироку суду.

«Варто зауважити, що чинне законодавство, яке регулює діяльність АРМА, у деяких аспектах, зокрема тих, що стосуються примусової реалізації майна та відсутності прозорої процедури такої реалізації, порушує Конституцію України, що гарантує неприпустимість позбавлення права власності осіб до встановлення в судовому порядку їхньої винуватості. Зокрема, ст. 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися, розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним», – зазначають у НААУ.

Виправити зазначені законодавчі прогалини покликаний Проект Закону №5141, який забороняє продаж активів Національним агентством до вироку суду (за винятком активів, що швидко псуються або активів та/або щодо якого власник надав письмову згоду на його реалізацію), уточнює процедуру зберігання й управління майном, яку сьогодні АРМА трактує на власний розсуд; дає можливість власникам активів самостійно подати належно завірене рішення суду щодо скасування арешту для повернення майна законним власникам після ухвалення відповідного рішення судом.

«Вітаємо це рішення Верховної Ради та ініціаторку законопроекту, Голову тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів Галину Янченко. Вважаємо, що в такій редакції законодавча база щодо роботи Національного агентства з менеджменту активів може повернути довіру до АРМА з боку адвокатської спільноти, суспільства та бізнесу», – додали в НААУ.

Як повідомлялося раніше, Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати Проект Закону №5141.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування