Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У 2020 ВКДКА виконала всі вимоги, покладені на неї профільним законом

У 2020 ВКДКА виконала всі вимоги, покладені на неї профільним законом

Адвокатура 16:43 Чт 08.07.21 740 Переглядів Версія для друку

Незважаючи на обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, у 2020 році ВКДКА виконала всі вимоги, передбачені статтею 52 закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Про це заявив Голова Секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.

«Ми всі прекрасно знаємо, що цей рік був складний з точки зору пандемії. Разом з тим, і так виписано законодавство, що ВКДКА не може проводити засідання онлайн. Тому нам доводилось двічі переносити засідання у зв’язку з тим, що були прийняті відповідні нормативно-правові акти, які забороняли проведення таких засідань. Але, не дивлячись на це, ВКДКА провела за 2020 рік 12 засідань, на яких були розглянуті безпосередньо скарги і прийняті рішення, передбачені діючим законодавством», - зазначив Віктор Вовнюк.

У 2020 році ВКДКА спрямувала діяльність на аналіз та систематизацію роботи щодо розгляду скарг на рішення, дії та бездіяльність регіональних КДКА та ще більш активно працювала в напрямку узагальнення дисциплінарної практики та розробки рекомендацій для покращення якості роботи регіональних КДКА.

За 12 засідань, що відбулися протягом звітного періоду, комісією за результатами розгляду скарг на рішення, дії та бездіяльність регіональних КДКА було прийнято 154 рішення.

«60% рішень КДКА регіонів залишалися в силі. Тобто, скарги залишались без задоволення. 40% рішень КДКА регіонів або були змінені, або скасовані і ухвалені нові рішення, або скасовані і направлені на новий розгляд. Тобто, можна зробити висновок з приводу ефективності роботи ВКДКА, що 40% рішень приймалися з урахуванням діючого законодавства», - підкреслив Голова Секретаріату ВКДКА.

Протягом 2020 року комісією було здійснено три узагальнення дисциплінарної практики: щодо несплати щорічних внесків на забезпечення діяльності адвокатського самоврядування, щодо адвокатської таємниці та щодо етичних аспектів відносин адвоката з правоохоронними органами. Крім того ВКДКА звела всі узагальнення, прийняті з 2016 року, у збірник – їх було 10.

Також Віктор Вовнюк повідомив, що наразі у судах знаходиться близько 90 проваджень, якими займається ВКДКА.

Все це відображено у звіті, який опублікований на офіційному сайті НААУ. Крім цього, у документі розміщена фінансова звітність комісії за 2020 рік та аналіз фінансових надходжень, починаючи з 2018 року.

«На жаль, починаючи з 2018 року показники фінансових надходжень до ВКДКА зменшились вдвічі. Але, не дивлячись на це, ВКДКА вдалося в повній мірі забезпечити роботу та виконання всіх функцій, передбачених статтею 52 нашого профільного закону», - підсумував Віктор Вовнюк.

Звіт про діяльність ВКДКА за 2020 рік можна переглянути тут

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування