Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ дозволила вносити до ЄРАУ інформацію про припинення членства адвокатів в адвокатських об’єднаннях на підставі звернення самих об’єднань

РАУ дозволила вносити до ЄРАУ інформацію про припинення членства адвокатів в адвокатських об’єднаннях на підставі звернення самих об’єднань

Адвокатура 13:00 Сб 03.07.21 1264 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України внесла зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України і передбачила, що за наявності документального підтвердження за зверненням представників адвокатського об’єднання, до ЄРАУ може вноситися інформація про припинення членства адвокатів в адвокатських об’єднання.

Відповідні зміни були ухвалені на засіданні Ради адвокатів України 3 липня 2021 року.

Доповідаючи по цьому питанню, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій зазначив, що представники адвокатських об’єднань нерідко скаржаться на те, що адвокати самостійно не подають зміни до ЄРАУ.

«Наприклад, члена адвокатського об’єднання або виключили, або він сам вийшов з цього об’єднання, але в ЄРАУ такі зміни не подав. І адвокатське об’єднання, наприклад, не бажає, щоб ця особа в реєстрі була зазначена як член цього об’єднання. В нас є такі окремі кричущі випадки, коли окремі особи переходять межі етики», - пояснив він.

Але оскільки положення про ведення ЄРАУ передбачає, що тільки сам адвокат може подавати зміни про себе до ЄРАУ, вплинути на цю ситуацію раніше було неможливо, попри те що за такі порушення передбачена відповідальність.

Подібна ситуація складалася і у випадках зміни інформації про роботу адвокатів в органах адвокатського самоврядування.

«Тому ми передбачили, що такі очевидні речі, як факт припинення членства в об’єднанні, за наявності документального підтвердження може змінювати в ЄРАУ. Наприклад, керівник адвокатського об’єднання звертається, каже: ось протокол, ця особа вже не є членом нашого об’єднання, будь ласка, приберіть з реєстру цю інформацію», - повідомив Валентин Гвоздій.

При цьому залишається відповідальність за те, що сам адвокат вчасно не подав відповідну інформацію до ЄРАУ.

Також РАУ передбачила можливість подавати документи до ЄРАУ в електронному вигляді, скріплені електронним цифровим підписом.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування