Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект №5107 обмежує доступ громадян до правосуддя - Лідія Ізовітова

Законопроект №5107 обмежує доступ громадян до правосуддя - Лідія Ізовітова

Законодавство 19:41 Чт 10.06.21 1612 Переглядів Версія для друку

Законопроект №5107, який пропонує низку змін до роботи системи безоплатної правової допомоги, насправді обмежує доступ громадян до правосуддя.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Комітету ВР з питань правової політики.

Лідія Ізовітова вказала, що занепокоєння викликає відсутність пояснення актуальності цих змін у авторів законопроекту.

«Немає розуміння ні в пояснювальній записці, ні у виступі Міністра юстиції – чим не подобається існуюча система перевірки якості надання БПД в Україні, яка відповідає європейським стандартам і врегульована законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Відповідно до статті 25 профільного закону такі комісії оцінки якості, повноти та своєчасності надання адвокатами такої допомоги створені у всіх регіонах України, вони діють, і вони розглядають скарги центрів БПД та клієнтів. І за статистикою Міністерства юстиції, аналіз якої ми зробили, за минулий рік скарг на неякісну роботу адвокатів в системі БПД надійшло 0,6% від кількості проведених адвокатами справ по всій Україні. Такий мізерний відсоток означає, що діяльність адвокатів БПД є якісною», - заявила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ закликала членів Комітету ВР з питань правової політики проаналізувати всі протиріччя та не ухвалювати законопроект №5107 у тому вигляді, який пропонується на сьогодні.

«Дуже багато колізійних норм, які не стикуються між законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і законопроектом № 5107. Це статі 10, 14,18 та інші. Я прошу, щоб адвокати, які є народними депутатами і членами Комітету ВР побачили, що законопроектом відкриваються певні корупційні вікна – одних будуть допускати до  отримання безоплатної правової допомоги, а інших – ні, за рішенням однієї особи, а не колегіального органу. Звертаю увагу і на те, що сама організація безоплатної правової допомоги на сьогодні дуже затратна для держави і ми  спостерігаємо, що гроші, які з бюджету мали спрямовуватися на оплату діяльності адвокатів, фактично вкрадені, бо  незаконно передаються саме на організаційну діяльність, незважаючи на величезну і тривалу за часом заборгованість держави перед адвокатами», - підсумувала Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, у квітні РАУ висловилася за те, щоб законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання» від 19.02.2021 року за №5107 та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання» від 9.03.2021 року за №5107-1 були направлені на доопрацювання, оскільки були підготовлені та зареєстровані без участі адвокатської спільноти.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування