Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ закликає ВР ухвалити законопроект №3602 про уточнення антикорупційного законодавства щодо членів КДКА

НААУ закликає ВР ухвалити законопроект №3602 про уточнення антикорупційного законодавства щодо членів КДКА

Звернення 8:00 Чт 10.06.21 1497 Переглядів Версія для друку

НААУ звернулася до Голови Верховної Ради з проханням розглянути на найближчому пленарному тижні законопроект №3602, який прибирає правову невизначеність щодо обов’язку подання декларацій для адвокатів, обраних до складу КДКА і ВКДКА.

Відповідний лист направила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

«НААУ підтримує напрацьований до 2 читання проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо уточнення переліку осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) для цілей фінансового контролю (реєстр. № 3602), яким пропонується комплексний та системний підхід для вирішення питання щодо фінансового контролю даної категорії осіб та усуває існуючу правову невизначеність.

Самоврядний незалежний інститут адвокатури розраховує на Вашу підтримку щодо прискореного розгляду та очікує на прийняття в цілому законопроекту реєстр.№ 3602 на пленарному тижні Верховної Ради України, що відбудеться у період з 15-18 червня 2021 року», - ідеться у листі.

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики у березні розглянув на своєму засіданні зауваження та пропозиції, що надійшли від суб’єктів  законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до частини п’ятої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр.№ 3602), прийнятого Верховною Радою України 05.03.2021 (Постанова Верховної Ради України № 1330-DQ за основу із скороченням строку його підготовки до другого читання.

Рада адвокатів України у рішеннях №30 і 31 вказувала на те, що розширене тлумачення Закону України «Про запобігання корупції» в частині віднесення Голови, членів кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури, Голови та членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до суб’єктів, визначених підпунктом «в» пункту частини першої статті 3 вказаного Закону, суперечить принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права та може розцінюватися як втручання в роботу недержавних професійних самоврядних організацій.

НААУ наголошує про те, що дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних, атестаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, зазначеними у пункті підпунктах «а», «в», пункту 2 частини першої статі 3 вказаного Закону.

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування