Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Представники НААУ долучилися до онлайн-засідання підгрупи “Правосуддя” СРГ “Правова держава, юстиція”

Представники НААУ долучилися до онлайн-засідання підгрупи “Правосуддя” СРГ “Правова держава, юстиція”

Адвокатура 13:10 Пт 30.04.21 725 Переглядів Версія для друку

Заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Юрій Григоренко взяв участь в онлайн-засіданні підгрупи “Правосуддя”, що діє в межах секторальної робочої групи “Правова держава, юстиція” при Міністерстві юстиції України.

Захід було присвячено обговоренню питання доступу до правосуддя в умовах пандемії COVID-19.

Так, представник НААУ наголосив на проблемі легітимності електронного суду: “Процесуальні кодекси передбачають, що положення стосовно електронного суду вводяться в дію тоді, коли з'являється повідомлення про офіційний запуск електронного суду. На сьогодні, такого повідомлення не існує”. За його словами, це спричиняє неоднорідну практику щодо приймання суддями документів, які подані в електронному вигляді за допомогою електронного суду.

Окрім цього, Юрій Григоренко закликав більш широко використовувати EasyCon під час проведення судових засідань, адже це “позитивно вплинуло б на ситуацію з пандемією COVID-19 та мінімізувало б особисті контакти в судових будівлях”. За його словами: “Ситуація, коли адвокат під час розгляду справи у ВАКС просить відкласти засідання через те, що він хворий або перебуває на самоізоляції і очікує результатів тесту на COVID-19 трапляється досить часто. Ігноруючи суспільні відносини, в яких ми зараз живемо, більшість суддів ВАКС не вважають це поважною причиною неявки адвоката і викликають адвоката з системи безоплатної правової допомоги, що в кінцевому варіанті спричиняє порушення права людини на захист”. Крім того, адвокат звернув увагу на неможливість адвоката з БПД належним чином ознайомитись з матеріалами справи у той короткий час, який йому пропонується суддями ВАКС. До того ж, це спричиняє порушення права на вільний вибір захисника, яке гарантоване як Конституцією України, так і Конвенцією з прав людини.

У відповідь заступник Голови ВРП та голова Підгрупи Олексій Маловацький зазначив: “На жаль, ВРП має багато скарг на роботу суддів ВАКС, тому виникає необхідність проведення публічного обговорення цієї проблематики за участю представників ВАКС, ОГП, НАБУ, адвокатури та всіх зацікавлених сторін. До вирішення цього питання потрібно підходити помірковано, з урахуванням позицій адвокатів та суддів, дотриманням балансу між необхідністю розглядати справи та забезпеченням права на справедливий суд”.

Також на засіданні учасники обговорили питання щодо імплементації ініціативи “Модельні суди” та проблему критичного недофінансування українських судів.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

 

 

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2020;
№4 квітень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування