Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ наполягає на включенні адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку

НААУ наполягає на включенні адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку

Адвокатура 16:08 Чт 22.04.21 2380 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України буде повторно звертатись до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку, за поінформованою згодою кожного адвоката. Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України на своєму засіданні 2 квітня 2021 року.

РАУ звернула увагу на те, що під час карантину органи судової влади продовжують діяти, оскільки конституційне право громадян на судовий захист не може бути обмежено навіть за обставини надзвичайного стану, з урахуванням особливостей на цей період, визначених наказами Державної судової адміністрації, рішеннями Ради суддів України та Вищої ради правосуддя.

Водночас, Державна судова адміністрація України в листі від 20 березня 2020 року № 14-5711/20 зазначила, що установи системи правосуддя можна віднести до установ зони ризику розповсюдження коронавірусної інфекції, а Рада суддів України листом від 16 березня 2020 року № 9-рс-186/20 рекомендувала судам на період карантинних заходів запровадити особливий режим роботи судів.

Незважаючи на запровадження карантину та епідемічну ситуацію, яка склалася в Україні у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки, у тому числі надають правничу допомогу громадянам. Таким чином, діяльність адвокатів жодного дня не припинялася, навіть у періоди стрімкого зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Рада адвокатів України наголосила на тому, що лише впродовж останнього тижня березня 2021 року стало відомо про смерть двох практикуючих адвокатів від цієї хвороби; багато адвокатів перехворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків, адже робота адвоката безпосередньо пов’язана із щоденним спілкуванням з клієнтами, працівниками правоохоронних органів, суддями, експертами, свідками; постійним переміщенням по регіонам; відвідуванням слідчих ізоляторів, колоній, лікарень, тощо.

8 лютого 2021 року Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів України зверталася до Кабінету Міністрів України з проханням включити адвокатів до переліку категорії осіб, які підлягають першочерговій вакцинації (лист № 153/0/2-21 від 08.02.2021 року). Проте, відповіді на зазначений лист Національна асоціація адвокатів України не отримала.

Обговоривши ситуацію, що склалась, РАУ вирішила направити повторне звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку.

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2020;
№4 квітень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування