НААУ наполягає на включенні адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку | НААУ

НААУ наполягає на включенні адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку

Різне
16:08 Чт 22.04.21 3741 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України буде повторно звертатись до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку, за поінформованою згодою кожного адвоката. Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України на своєму засіданні 2 квітня 2021 року.

РАУ звернула увагу на те, що під час карантину органи судової влади продовжують діяти, оскільки конституційне право громадян на судовий захист не може бути обмежено навіть за обставини надзвичайного стану, з урахуванням особливостей на цей період, визначених наказами Державної судової адміністрації, рішеннями Ради суддів України та Вищої ради правосуддя.

Водночас, Державна судова адміністрація України в листі від 20 березня 2020 року № 14-5711/20 зазначила, що установи системи правосуддя можна віднести до установ зони ризику розповсюдження коронавірусної інфекції, а Рада суддів України листом від 16 березня 2020 року № 9-рс-186/20 рекомендувала судам на період карантинних заходів запровадити особливий режим роботи судів.

Незважаючи на запровадження карантину та епідемічну ситуацію, яка склалася в Україні у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки, у тому числі надають правничу допомогу громадянам. Таким чином, діяльність адвокатів жодного дня не припинялася, навіть у періоди стрімкого зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Рада адвокатів України наголосила на тому, що лише впродовж останнього тижня березня 2021 року стало відомо про смерть двох практикуючих адвокатів від цієї хвороби; багато адвокатів перехворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків, адже робота адвоката безпосередньо пов’язана із щоденним спілкуванням з клієнтами, працівниками правоохоронних органів, суддями, експертами, свідками; постійним переміщенням по регіонам; відвідуванням слідчих ізоляторів, колоній, лікарень, тощо.

8 лютого 2021 року Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів України зверталася до Кабінету Міністрів України з проханням включити адвокатів до переліку категорії осіб, які підлягають першочерговій вакцинації (лист № 153/0/2-21 від 08.02.2021 року). Проте, відповіді на зазначений лист Національна асоціація адвокатів України не отримала.

Обговоривши ситуацію, що склалась, РАУ вирішила направити повторне звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 625

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2069

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2320

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3772

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13486

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл