РАУ затвердила рекомендації щодо захисту прав адвокатів в умовах карантину | НААУ

РАУ затвердила рекомендації щодо захисту прав адвокатів в умовах карантину

Різне
13:05 Ср 21.04.21 3764 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України затвердила рекомендації щодо захисту соціальних та професійних прав адвокатів в умовах карантину.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час презентації уніфікованих рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину.

Онлайн-захід відбувся за участю керівництва ВРП, представників Консультативної місії Євросоюзу з реформування сектору цивільної безпеки України, Ради суддів України, ДСА, Верховного суду, моніторингової місії ООН з прав людини, ВООЗ.

«Затвердивши ці Рекомендації Вища рада правосуддя та Консультативна місія Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки України зробила величезну роботу задля мінімізації ризиків зараження короновірусною інфекцією у судах. Від імені адвокатів та  їхніх клієнтів ми висловлюємо вдячність за цю роботу, в тому числі і за те, що напрацювання Рекомендацій відбувалося у прозорий спосіб за участю представників усіх інститутів, що складають систему правосуддя. В 2020 році представники Національної асоціації адвокатів України брали участь у круглих столах, під час яких були обговорені проекти згаданих рекомендацій», - сказала Голова НААУ.

При цьому, Лідія Ізовітова наголосила на тому, що фундаментом Рекомендацій є пріоритетність природного права особи на життя, здоров’я і безпечне довкілля, і саме на такому фундаменті і мають застосовуватися Рекомендації, затверджені ВРП. Відповідно, ідеться про необхідність визначення справедливого  балансу між  цим природнім правом та правом на справедливий суд.

«Право на справедливий суд не може бути обмежено, його забезпечення є позитивним обов’язком держави, пандемія викликала  необхідність переоцінки  змісту та смислу самого поняття «право на справедливий суд», його нового наповнення. Ми можемо назвати його правом  на безпечний суд або безпечний судовий розгляд. У нових реаліях справедливість повинна мати і таку складову, як безпека життю і здоров’ю всіх учасників провадження. Впевнена, що це оновлення, переосмислення відбудеться завдяки судовій практиці», - наголосила Голова НААУ.

Лідія Ізовітова додала, що є прикрі летальні випадки захворювання на коронавірус серед адвокатів, які загинули, самовіддано виконуючи свій професійний обов’язок в умовах високих ризиків для здоров’я.

«Позиція, що  побудована на природньому праві людини на життя і здоров’я, не повинна розцінюватись як  позиція з обмеження права особи на справедливий суд, що наразі  існує поряд з процесуальними строками розгляду справи. Аналогічно, вона не повинна використовуватися як підстава для дисциплінарного переслідування адвокатів, звинувачень їх у зловживанні правами або несумлінному виконанні професійних обов’язків. Такі маніпуляції є недоречними і руйнують довіру і взаємну повагу учасників проваджень, авторитет професії та не сприяють об’єктивному розгляду справ», - переконана Голова НААУ, РАУ.

Відповідно до прийнятих Радою адвокатів України рекомендацій, у разі  виявлення відсутності  безпечних умов  адвокатської діяльності (зокрема, недотримання кількості присутніх осіб на встановлену  норму кв.м. у приміщенні; знаходження осіб без засобів індивідуального захисту тощо) адвокати можуть не брати участь у судових засіданнях, у слідчих діях тощо, скерувавши  відповідну заяву про обставини, що несуть загрозу життю та здоров’ю. Такі дії адвоката  не є порушенням ПАЕ. Відповідні пропозиції внести зміни до процесуального законодавства готуються і будуть направлені НААУ до Верховної Ради України та ВРП.

РАУ також рекомендує адвокатам подавати клопотання про відкладення розгляду справ у зв’язку із карантинними заходами, поточною епідемічною ситуацією в районі, де знаходиться суд або проживає чи здійснює діяльність адвокат.

«Як ми знаємо з практики, за умов неявки захисника суд може призначити іншого адвоката, і це відбувається – з системи безоплатної правової допомоги. Проте, Рада адвокатів України рекомендує, що за умов карантину така практика буде тлумачитися як позбавлення права на вільний вибір захисника та порушення адвокатом, який піде в такий процес, ПАЕ», - повідомила Голова НААУ.

У рекомендаціях РАУ є і низка інших позицій, в тому числі щодо користування інструментами електронного правосуддя, до розвитку якого адвокатура наразі докладає результативні зусилля.

Лідія Ізовітова закликала не нехтувати наявними карантинними обмеженнями та медичними рекомендаціями. У цьому контексті вона нагадала, що НААУ двічі звернулася до Уряду з проханням включити адвокатів до пріоритетного переліку професій, що отримають вакцину від Covid.

Фото з архіву НААУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2784

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4201

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3214

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4373

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5373

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4416

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4893

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4230

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл