Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував науково-практичний висновок до низки проектів законів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував науково-практичний висновок до низки проектів законів

Різне
13:06 Ср 07.04.21 1216 Переглядів
Версія для друку

Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики 02.03.2021 звернувся до Національної асоціації адвокатів України щодо надання експертних висновків до законопроектів:

1) про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям (реєстр. № 5122 від 22.02.2021);

2) про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14 років (реєстр. № 5122-1 від 22.02.2021);

3) про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони реалізації (відпуску) лікарських засобів малолітнім особам (реєстр. № 5122-2 від 25.02.2021);

4) про внесення змін до ст. 42-4 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям (реєстр. № 5123 від 22.02.2021);

5) про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам (реєстр. № 5123-1 від 25.02.2021);

6) про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства України про лікарські засоби (реєстр. № 5131 від 22.02.2021).

Указані проекти законів спрямовані на вирішення складних питання, які пов’язані з реалізацією прав дітей на доступ до лікарських засобів та з юридичною відповідальністю за порушення встановленого порядку реалізації лікарських засобів.

Зважаючи на особливу сенситивність сфери та важливість тематики, а також з огляду на запропонований законотворцем алгоритм, Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ провів аналіз вказаних проектів законів, на основі чого був підготовлений науково-практичний висновок.

Більш детально із науково-практичним висновком можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Як скласти кваліфікаційний іспит адвоката: практичні поради

Доступ до професії

Як скласти кваліфікаційний іспит адвоката: практичні поради

Складення кваліфікаційного іспиту адвоката не обмежується вивченням програм і білетів. Крім перевірки знань, це ще й тест на уважність до деталей: від подання заяви й підтвердження місця проживання до здатності виконати завдання у визначені часові межі.

13:43 Чт 18.12.25 341
Привітання з нагоди 10-річчя Вищої школи адвокатури

Привітання

Привітання з нагоди 10-річчя Вищої школи адвокатури

Шановні колеги!

17:39 Ср 17.12.25 180
Вийшов друком п’ятий том серії «Адвокатська біографістика» про Антіна Горбачевського

Видання

Вийшов друком п’ятий том серії «Адвокатська біографістика» про…

У видавничій серії НААУ «Адвокатська біографістика» побачило світ нове видання: «Адвокат Антін Горбачевський та його доба». Книга присвячена українському адвокату, громадському, державному та політичному діячу, видавцю, дипломату й меценату.

16:57 Ср 17.12.25 260
Бізнес на Мальті: реєстрація, ліцензії та податкові стимули обговорили в НААУ

Дискусія

Бізнес на Мальті: реєстрація, ліцензії та податкові стимули…

Однією із найбільш інвестиційно привабливих юрисдикцій Європейського Союзу залишається Республіка Мальта. Можливості створення та розвитку бізнесу в цій країни обговорили учасники круглого столу, організованого Комітетом НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів.

13:06 Ср 17.12.25 286
Недопустимість доказу через брак його ідентифікації у протоколі: чи потрібні зміни КПК?

Законодавство

Недопустимість доказу через брак його ідентифікації у протоколі: чи…

Кримінальний процесуальний кодекс уже зобовʼязує фіксувати в протоколі обшуку відомості про вилучені речі. Достатність ідентифікаційних ознак у кожному випадку має оцінювати суд, вирішуючи питання про допустимість доказів у конкретній справі.

15:53 Вт 16.12.25 951
Усі курси ВША для ветеранів, що поновлюють адвокатську діяльність, безкоштовні протягом року

Захист військових

Усі курси ВША для ветеранів, що поновлюють адвокатську діяльність,…

Рада адвокатів України звільнила адвокатів-ветеранів ЗСУ, які відновлюють діяльність після її зупинення на рік і більше через виконання обов’язку захисту держави, від оплати курсів з підвищення професійного рівня, що проводить Вища школа адвокатури. Пільга діє протягом року з дати поновлення права на професію.

18:27 Сб 13.12.25 1370
Результати НСРД не можна використовувати у дисциплінарках проти адвокатів - РАУ

Етика

Результати НСРД не можна використовувати у дисциплінарках проти…

Матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, отримані шляхом втручання у приватне спілкування, не можуть передаватися й використовуватися в дисциплінарних провадженнях щодо адвокатів. Адже КПК не дозволяє слідчому чи прокурору використовувати їх поза межами кримінального процесу.

16:58 Сб 13.12.25 2517
Доступ до контактів адвокатів у ЄРАУ відновлено

ЄРАУ

Доступ до контактів адвокатів у ЄРАУ відновлено

Рада адвокатів України відкрила для публічного доступу дані Єдиного реєстру адвокатів України, які були закриті на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Рішення ухвалено на засіданні 12–13 грудня.

16:32 Сб 13.12.25 2957

Вестник:№ 11 листопад 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл