НААУ створила Комітет з виборчого права | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ створила Комітет з виборчого права

Різне
11:13 Пн 05.04.21 2221 Переглядів
Версія для друку

Розпорядженням Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України від 31 березня 2021 року створено Комітет з виборчого права, Головою якого призначено адвокатку Аллу Валентинівну Басалаєву.

«Для України як демократичної держави велике значення має приведення українського виборчого законодавства та практики проведення виборів у відповідність до найкращих світових виборчих стандартів. Розвиток політичного і суспільного життя та практика проведення виборів диктує необхідність подальшої суттєвої новелізації низки інститутів виборчого законодавства.

Зокрема, це стосується виборчих систем, які застосовуються на тих чи інших виборах – загальнодержавних чи місцевих, процедури складання та уточнення списків виборців на основі Державного реєстру виборців, доопрацювання потребує законодавче регулювання передвиборної агітації тощо.

У зв’язку із цим на розгляд до Верховної Ради України подається велика кількість законодавчих ініціатив, які покликані врегулювати спірні та проблемні питання. Уважаю, що Національна асоціація адвокатів України має взяти активну участь у законотворчій та нормотворчій діяльності, ділитися досвідом правозастосовної практики», – зауважила новопризначена Голова Комітету з виборчого права НААУ.

Зазначимо, що Алла Басалаєва – адвокат, викладач кафедри конституційного та адміністративного права Національного авіаційного університету та Вищої школи адвокатури,  заслужений юрист України, має  дві вищі освіти та 20-річний досвід роботи в галузі права. Понад 7 років працювала в юридичному управлінні Центральної виборчої комісії, а з 2012 до 2018 – суддя Дарницького районного суду міста Києва, ексчленкиня Центральної виборчої комісії.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Доступ ветеранів війни до правосуддя обговорили представники Мінветеранів і НААУ

Захист військових

Доступ ветеранів війни до правосуддя обговорили представники…

3 квітня у Міністерстві у справах ветеранів України відбулась робоча зустріч із представниками Національної асоціації адвокатів України, присвячена питанням підвищення ефективності правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей.

15:37 Вт 07.04.26 366
Право на шлюб неповнолітнім: як діє судовий контроль

Навчання

Право на шлюб неповнолітнім: як діє судовий контроль

Питання надання неповнолітнім права на шлюб перебуває на перетині сімейного права, захисту прав дитини та судової дискреції. Саме цій темі Комітет НААУ з пи-тань сімейного права присвятив вебінар, що відбувся 30 березня.

9:27 Вт 07.04.26 296
НААУ та Координаційний штаб домовилися про співпрацю у допомозі звільненим з полону

Взаємодія

НААУ та Координаційний штаб домовилися про співпрацю у допомозі…

Звільнені з полону військовослужбовці, члени родин військовополонених, цивільні особи, позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії, а також особи, зниклі безвісти у зв’язку з війною, отримають додаткові можливості доступу до правничої допомоги та захисту своїх прав.

18:46 Пн 06.04.26 580
У БПД накопичуються системні збої — думка

БПД

У БПД накопичуються системні збої — думка

Ситуація у системі безоплатної правничої допомоги критично погіршується. Зміни у цій сфері ухвалюються без урахування позиції інституту адвокатури, хоча йдеться про акти, які безпосередньо впливають на умови діяльності адвокатів і якість надання ними професійної правничої допомоги.

11:42 Пн 06.04.26 595
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за січень - березень 2026 року.

10:11 Пн 06.04.26 317
Адвокати вже працюють у бригадах: старт пілоту «Адвокат+» у зоні бойових дій

Захист військових

Адвокати вже працюють у бригадах: старт пілоту «Адвокат+» у зоні…

Цього тижня відбулися перші виїзди адвокатів безпосередньо до підрозділів у зоні бойових дій в межах виконання рішення Комітету НААУ з питань захисту постраждалих від збройної агресії про започаткування проекту «Адвокат+».

15:20 Пт 03.04.26 2862
Тимчасовий захист і працевлаштування у Чехії: адвокатка пояснила умови

Підтримка

Тимчасовий захист і працевлаштування у Чехії: адвокатка пояснила…

Отримання тимчасового захисту у Чехії дає українцям не лише право на легальне перебування, а й відкриває доступ до низки соціальних і трудових гарантій. Але на практиці важливо розуміти існуючі правила.

12:46 Пт 03.04.26 587
РАУ: Рішення ВРП звужують конституційні гарантії незалежності адвокатури

Самоврядування

РАУ: Рішення ВРП звужують конституційні гарантії незалежності…

Рада адвокатів України дійшла висновку, що у своїх останніх рішеннях Вища рада правосуддя без законних підстав поставила під сумнів право органів адвокатського самоврядування захищати гарантії адвокатської діяльності та фактично спробувала створити для свого члена, який зберігає статус адвоката, особливий імунітет від дії Правил адвокатської етики та дисциплінарної відповідальності.

12:56 Чт 02.04.26 2071

Вестник:№3 березень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл