Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ перевірить стан сплати внесків до травня та ініціює санкції для боржників – рішення РАУ

НААУ перевірить стан сплати внесків до травня та ініціює санкції для боржників – рішення РАУ

Адвокатура
11:41 Пт 19.03.21 5523 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України ухвалила рішення, яке передбачає посилення дисципліни в оплаті внесків на забезпечення адвокатського самоврядування.

Із доповіддю про стан сплати внесків та з дотичних питань порядку денного РАУ виступив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Інфографіку про стан сплати внесків  розподілом по регіонах можна переглянути тут

Так, РАУ підтримала звернення адвоката Галич Л.Б. щодо можливості звільнення від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатів, які мають статус багатодітних батьків. Водночас, від ідеї адвоката Р. Кравця, який звернувся до РАУ з пропозицією звільнити від сплати внесків тих, хто перехворів на Covid-19, відмовилися.

Проаналізувавши стан сплати внесків на 5 березня, члени РАУ обговорили способи подолання заборгованості по оплаті на рівні регіонів та на національному рівні. В цьому контексті був  обговорений досвід декількох РАР, які досягають високого рівня сплати внесків. Голова РАР Одеської області Йосип Бронз звернувся до РАУ з листом, в якому повідомив про те, як в регіоні проводиться робота з виявлення боржників та відшукують можливості погашення заборгованості. Так, РАР ініціює притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності, в тому числі ініціює припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, та публікує ці рішення КДКА. Також РАР проводить інформаційну роботу, публікуючи списки неплатників, повідомляючи їх листами про необхідність сплатити внесок.  

Під час засідання РАУ також був обговорений міжнародний досвід, зокрема, Німеччини, де в разі несплати внеску адвокат автоматично виключається з реєстру з наступного дня.

Член РАУ Роман Афанасієв зауважив, що систематична несплата внесків підриває незалежність адвокатури як самоврядного інституту. «Ми будемо сильним самоврядним інститутом тоді, коли будемо захищатися, а до засобів захисту належить і правильне, грамотне забезпечення доходів і витрат. Лояльне ставлення до неплатників, яке триває достатньо довго, негативно позначається на незалежності і ефективності нашого інституту, а також дезорганізує дисциплінованих платників.  Тому я за будь-які засоби реагування, які будуть застосовуватися. В тому числі і «затемнення» - це  правильний захід, і це не виключно наш, український винахід. В тому числі і вивішення інформації про боржників, бо інформація про таких осіб має бути публічною. Завдяки цьому також хтось може просто згадати, що він не заплатив і сплатити», - переконаний Роман Афанасієв. Він закликав, аби органи адвокатського самоврядування ефективно діяли щодо боржників.

Член РАУ Сергій Осика запропонував, аби в ЄРАУ в профілі адвоката було відображено стан оплати внеску кожним адвокатом.

Голова РАР Миколаївської області В’ячеслав Антипченко також повідомив, що у регіоні такої проблеми немає, оскільки робота з боржниками включає дисциплінарну відповідальність. «У нас такого питання немає, ми майже вирішили це питання за минулі роки. Ми виявляємо таких осіб і направляємо їм листа, запрошуємо на засідання РАР. Якщо вони не сплачують, ми приймаємо рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності, і КДКА надалі приймає рішення», - сказав голова РАР.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала РАУ рекомендувати регіональним органам застосовувати досвід Одеської РАР, проте, для подолання заборгованості застосувати прямі інструменти в рамках своїх повноважень.

РАУ вирішила до кінця квітня опублікувати списки адвокатів-боржників по оплаті внесків, для звірки даних між НААУ та РАР (відмітки про сплату внесків). Проте, оскільки визначений Положенням про внески термін для оплати внесків за поточний рік сплив 31 січня, підстави для притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності уже виникли. В зв’язку з цим РАУ ініціює відповідні санкції до адвокатів, які не виконують рішення органів адвокатського самоврядування.

Нагадаємо, в 2021 році НААУ звільнила від сплати 30% внеску 655 адвокатів , які мають статус інвалідів І та ІІ груп, ліквідаторів аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій, учасників бойових дій на  території інших країн та учасників АТО, переселенців.

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 гривні.

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл