НААУ перевірить стан сплати внесків до травня та ініціює санкції для боржників – рішення РАУ | НААУ

НААУ перевірить стан сплати внесків до травня та ініціює санкції для боржників – рішення РАУ

Різне
11:41 Пт 19.03.21 5894 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України ухвалила рішення, яке передбачає посилення дисципліни в оплаті внесків на забезпечення адвокатського самоврядування.

Із доповіддю про стан сплати внесків та з дотичних питань порядку денного РАУ виступив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Інфографіку про стан сплати внесків  розподілом по регіонах можна переглянути тут

Так, РАУ підтримала звернення адвоката Галич Л.Б. щодо можливості звільнення від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатів, які мають статус багатодітних батьків. Водночас, від ідеї адвоката Р. Кравця, який звернувся до РАУ з пропозицією звільнити від сплати внесків тих, хто перехворів на Covid-19, відмовилися.

Проаналізувавши стан сплати внесків на 5 березня, члени РАУ обговорили способи подолання заборгованості по оплаті на рівні регіонів та на національному рівні. В цьому контексті був  обговорений досвід декількох РАР, які досягають високого рівня сплати внесків. Голова РАР Одеської області Йосип Бронз звернувся до РАУ з листом, в якому повідомив про те, як в регіоні проводиться робота з виявлення боржників та відшукують можливості погашення заборгованості. Так, РАР ініціює притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності, в тому числі ініціює припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, та публікує ці рішення КДКА. Також РАР проводить інформаційну роботу, публікуючи списки неплатників, повідомляючи їх листами про необхідність сплатити внесок.  

Під час засідання РАУ також був обговорений міжнародний досвід, зокрема, Німеччини, де в разі несплати внеску адвокат автоматично виключається з реєстру з наступного дня.

Член РАУ Роман Афанасієв зауважив, що систематична несплата внесків підриває незалежність адвокатури як самоврядного інституту. «Ми будемо сильним самоврядним інститутом тоді, коли будемо захищатися, а до засобів захисту належить і правильне, грамотне забезпечення доходів і витрат. Лояльне ставлення до неплатників, яке триває достатньо довго, негативно позначається на незалежності і ефективності нашого інституту, а також дезорганізує дисциплінованих платників.  Тому я за будь-які засоби реагування, які будуть застосовуватися. В тому числі і «затемнення» - це  правильний захід, і це не виключно наш, український винахід. В тому числі і вивішення інформації про боржників, бо інформація про таких осіб має бути публічною. Завдяки цьому також хтось може просто згадати, що він не заплатив і сплатити», - переконаний Роман Афанасієв. Він закликав, аби органи адвокатського самоврядування ефективно діяли щодо боржників.

Член РАУ Сергій Осика запропонував, аби в ЄРАУ в профілі адвоката було відображено стан оплати внеску кожним адвокатом.

Голова РАР Миколаївської області В’ячеслав Антипченко також повідомив, що у регіоні такої проблеми немає, оскільки робота з боржниками включає дисциплінарну відповідальність. «У нас такого питання немає, ми майже вирішили це питання за минулі роки. Ми виявляємо таких осіб і направляємо їм листа, запрошуємо на засідання РАР. Якщо вони не сплачують, ми приймаємо рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності, і КДКА надалі приймає рішення», - сказав голова РАР.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала РАУ рекомендувати регіональним органам застосовувати досвід Одеської РАР, проте, для подолання заборгованості застосувати прямі інструменти в рамках своїх повноважень.

РАУ вирішила до кінця квітня опублікувати списки адвокатів-боржників по оплаті внесків, для звірки даних між НААУ та РАР (відмітки про сплату внесків). Проте, оскільки визначений Положенням про внески термін для оплати внесків за поточний рік сплив 31 січня, підстави для притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності уже виникли. В зв’язку з цим РАУ ініціює відповідні санкції до адвокатів, які не виконують рішення органів адвокатського самоврядування.

Нагадаємо, в 2021 році НААУ звільнила від сплати 30% внеску 655 адвокатів , які мають статус інвалідів І та ІІ груп, ліквідаторів аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій, учасників бойових дій на  території інших країн та учасників АТО, переселенців.

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 гривні.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 519

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 490

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2046

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3497

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3204

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3317

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4908

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4631

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл