Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова Комітету з кримінального права і процесу Анжеліка Моісєєва взяла участь у засіданні робочої групи з реформування кримінальної юстиції

Голова Комітету з кримінального права і процесу Анжеліка Моісєєва взяла участь у засіданні робочої групи з реформування кримінальної юстиції

Адвокатура 15:16 Пт 19.02.21 1130 Переглядів Версія для друку

Голова Комітету з кримінального права і процесу Анжеліка Моісєєва взяла участь у засіданні Робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції у складі Комісії з правової реформи при Президентові України.

Під час засідання було обговорено черговий проект змін до Кримінального процесуального кодексу.

Зокрема, було обговорено процесуальну можливість поновлення слідчим суддею процесуального строку, встановленого для звернення сторони обвинувачення з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна під час проведення обшуку. Нагадаємо, що зараз 48 годинний строк, встановлений для звернення з відповідним клопотанням, поновленню не підлягає. НААУ заперечувало щодо таких нововведень.

Також, НААУ висловила свої заперечення щодо зменшення можливостей для оскарження повідомлення про підозру. Проектом передбачається  обмежити оскарження підозри виключно з підстав порушення процедури його вручення.

Не погоджувалась НААУ і щодо пропозицій повернути прокурору право самостійно продовжувати строк досудового розслідування в кримінальних провадженнях, де особі оголошено про підозру. Наразі, за строками досудового розслідування здійснюється судовий контроль, проте розробники змін до КПК висловились, що прокурори є відповідальними у питаннях продовження строку, тим паче, що мова йдеться про прокурорів найвищого рівня.

Слід відмітити, що у даному законопроекті є і ряд позитивних норм. Передбачається можливість ініціювати у слідчого судді повернення всіх речей і документів, які були вилучені під час проведення обшуку, не зважаючи на те, чи були вони зазначені в переліку речей, які дозволені слідчим суддею до вилучення. Запропоновано процесуальну можливість слідчому скасовувати арешти, накладені в рамках кримінального провадження, у випадку прийняття слідчим рішення про закриття кримінального провадження. Нагадаємо, що зазраз такі можливості є лише у прокурора, однак прокурор закриває тільки ті провадження, де оголошено повідомлення про підозру, тому запропоновані зміни є такими, що направлені на вирішення проблемних питань, які виникають у власників арештованого майна при закритті провадження слідчим.

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування