Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 24 січня вшановується День постраждалих адвокатів

24 січня вшановується День постраждалих адвокатів

Адвокатура
10:00 Нд 24.01.21 2648 Переглядів
Версія для друку

24 січня міжнародні професійні організації адвокатів і правозахисників відзначають День постраждалих адвокатів (Day of the Endangered Lawyer).

Ця дата вшановується у пам’ять про вбивство 4 адвокатів, яке сталося 24 січня 1977 року у Мадриді. Вбивцями виявилися представники праворадикальних організацій, один з яких був ув’язнений в Іспанії, а інший втік до Бразилії, де пізніше отримав тюремний термін за поширення наркотиків.

З 2010 року День постраждалих адвокатів відзначається щорічно. За цей час у фокусі уваги міжнародної адвокатської спільноти були масові порушення прав адвокатів у Китаї, Колумбії, Єгипті, Гондурасі, Філіппінах, Іспанії та Туреччині.

У цей день адвокатські організації привертають увагу суспільства до випадків погроз, покарань, тортур, викрадень та вбивств адвокатів, пов’язаних із професійною діяльністю, та піднімають питання про необхідність національних дискусій щодо захисту адвокатів.

У 2019 році в Брюсселі була створена «Коаліція на захист постраждалих адвокатів» (The Coalition for the Endangered Lawyers). Метою коаліції є посилення міжнародної співпраці заради захисту колег по всьому світу. Засновниками цієї глобальної ініціативи стали 32 організації та асоціації адвокатів різних країн. Серед засновників – організації-партнери НААУ, в тому числі Рада адвокатських і правничих товариств Європи (ССВЕ), де НААУ має статус спостерігача.

Основні принципи ООН про роль юристів вимагають від держав гарантувати адвокатам здійснення їхньої діяльності без перешкод, залякувань, втручання чи переслідування. Аналогічні документи ООН встановлюють міжнародні стандарти діяльності для суддів та прокурорів. Водночас, по всьому світу адвокати продовжують стикатися з насильством, безпідставними затриманнями, брудними інформаційними кампаніями та іншими способами обмеження їхніх прав. Інструментами тиску на адвокатів можуть бути й втручання держави у процедури доступу до професії, нівелювання адвокатської таємниці, розправи за допомогою дисциплінарних процедур та замовні кримінальні переслідування. «Відсутність сильної, незалежної асоціації адвокатів робить адвокатів вразливими до забаганок владних інституцій», - відзначає у своїй статті Джасмін Камерон, старший адвокат програм захисту адвокатів у Європі та Євразії в Американській асоціації адвокатів (АВА).

Впродовж 2020 року в Україні сталися численні порушення прав адвокатів. Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ отримав понад 100 звернень адвокатів про значні порушення їхніх прав. Зокрема, щодо знищення майна - 6 звернень; погрози адвокатам – 15, щодо фізичної розправи – 9, стільки ж – щодо кримінального переслідування. Також комітет отримав 1 звернення про замах на вбивство адвоката. Повну статистику щодо обшуків, затримань та  перешкод адвокатській діяльності ведуть ради адвокатів регіонів. Дані публікуються на сайті НААУ за підсумками кожного кварталу.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл