Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ відбулося експертне обговорення правових механізмів захисту прав інвесторів у сфері відновлюваних джерел енергії

У НААУ відбулося експертне обговорення правових механізмів захисту прав інвесторів у сфері відновлюваних джерел енергії

Адвокатура 12:55 Чт 24.12.20 858 Переглядів Версія для друку

У НААУ за ініціативи Комітету з енергетичного права й Комітету з міжнародного права 22 грудня 2020 року було проведено Круглий стіл на тему: «Держава проти зелених інвесторів: виникнення спорів та перспективи їх вирішення».

Ключовою темою для обговорення стала ситуація, пов’язана з виникненням та погашенням заборгованості державою перед інвесторами у сфері відновлюваних джерел енергії.

Серед спікерів, які взяли участь в обговоренні – Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій,  Голова Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, Голова Комітету з енергетичного права НААУ Олександр Трохимець, Голова Комітету з міжнародного права НААУ Віталій Власюк, Заступник Голови Комітету з енергетичного права НААУ Владислав Власюк, член Комітету з міжнародного права НААУ Ростислав Никітенко, представники ПрАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», Вітроенергетичної асоціації України, Європейсько-українського енергетичного агентства, судді адміністративних судів.

Відкриваючи захід, Валентин Гвоздій, зокрема, привітав присутніх з Днем енергетика. Також Заступник Голови НААУ, РАУ звернув увагу присутніх на важливість юридичних наслідків майбутнього рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 91, статті 92 Закону України „Про альтернативні джерела енергії“, частин другої, четвертої, пункту 3 частини дев’ятої статті 65 Закону України „Про ринок електричної енергії“ для подальшого функціонування ринку відновлювальної енергетики в Україні.

Під час Круглого столу учасники розглянули питання, пов’язані з правовими механізмами захисту прав інвесторів у сфері відновлюваних джерел енергії, юридичні перспективи стягнення коштів за вироблену електроенергію та понесені збитки, а також обговорили практику міжнародних арбітражів щодо розгляду спорів за участі інвесторів, що виникли у сфері функціонування ринку відновлювальної енергетики.

За підсумками проведення заходу, учасники дійшли спільної думки, що судовий захист прав інвесторів у сфері відновлюваних джерел енергії, не зважаючи на його тривалість та фінансові витрати, є найбільш ефективним засобом для отримання вкладених інвестицій та компенсації понесених збитків.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування