"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Для отримання чи продовження пільг по сплаті внеску адвокати мають звернутися до РАР і НААУ до 31 січня
Адвокати, які мають підстави для отримання пільги або продовження наданої раніше пільги по сплаті адвокатського внеску, мають подати заяви до ради адвокатів регіону та до НААУ до 31 січня 2021 року. Заява подається в оригіналі, з підписом адвоката.
До заяви мають бути додані копії документів, які підтверджують пільговий статус.
Рішенням Ради адвокатів України №22 встановлено категорії адвокатів, які звільняються від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Під звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску підпадають наступні категорії адвокатів:
Особи з інвалідністю 1 та 2 групи;
Особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, учасники бойових дій, ветерани війни;
Особи, які приймали участь у бойових діях на територіях інших країн – учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни;
Особи, які захищають та/або захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть та/або брали безпосередню участь в АТО/ООС , забезпеченні її проведення та отримали статус учасника бойових відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій;
Особи, які були вимушені покинути місце свого постійного проживання, у зв’язку з проведенням АТО/ООС;
Особи, мобілізовані для проходження військової служби, у разі, якщо такий внесок раніше не був ними сплачений.
Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску приймається за наявності підтверджуючих документів відповідного статусу заявника:
- радою адвокатів регіону щодо 70% щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування;
- Радою адвокатів України, Національною асоціацією адвокатів України щодо 30% щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування відповідно.
РАР, Рада адвокатів України, Національна асоціація адвокатів України можуть витребувати додаткові відомості щодо набуття відповідного статусу (довідку про безпосередню участь в АТО/ООС, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності та терміну непрацездатності, довідку про перебування в ЄДАРП та інші документи).
Отримати консультації з питань оплати внесків можна у РАР або у відділі ЄРАУ НААУ, звернувшись на адресу vnesok@mail.unba.org.ua. Надсилати документи про отримання пільги на цю адресу не потрібно!
РІШЕННЯ No 22 Про сплату щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатамиокремих категорійПопулярні новини
Навчання
Психологічну готовність молодого адвоката до практики вивчали на…
Фахівці на старті професійного шляху часто стикаються з проблемами, у яких почуваються самотніми. Але такі труднощі проходять багато людей: перший рік є періодом адаптації знань до практичного досвіду і формування розуміння себе як спеціаліста.
Навчання
Доступ до реєстрів: адвокатам дали алгоритми
Для адвоката державні реєстри є інструментом доказування у судовому та позасудовому захисті клієнта. Як отримувати доступ до реєстрів, користуватися захищеним електронним підписом і діяти, коли швидкість отримання інформації має значення для захисту майна – вивчали у НААУ.
Дискусія
ВЛК та ЕКОПФО за кордоном: адвокати вказали на бар’єри дистанційних…
Для окремих категорій українців, які перебувають за кордоном, законодавство передбачає можливість проходження медико-соціальних процедур дистанційно. Але на практиці бар’єри виникають ще до розгляду справи: через направлення, переклади, підтвердження іноземних медичних документів і відсутність супроводу.
Дискусія
Практику судово-медичних експертиз обговорили в НААУ
Зміни в організації судово-медичної експертизи, використання ДНК-досліджень, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень і роботу з медичною документацією дослідили учасники круглого столу «Судово-медична експертиза: від оцінки ступеня тілесних ушкоджень до ідентифікації невстановлених осіб».
Навчання
Молодим адвокатам пояснили формулу персонального бренду
Персональний бренд — це те, що про адвоката кажуть і думають, коли його немає поруч. Він існує навіть тоді, коли адвокат нічого спеціально для цього не робить. Але в такому разі адвокат не керує тим, як його сприймають інші.
Регіони
Історію адвокатури Дрогобиччини вивчатимуть з НААУ
Представники адвокатури відвідали Дрогобиччину, де обговорили дослідження і популяризацію історії адвокатури регіону. У межах заходу було укладено меморандум між НААУ, Радою адвокатів Львівської області та Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка.
Дискусія
Усиновлення під час війни: мотиви і ризики дослідили фахівці
Під час вирішення справ про усиновлення, яке є найпріоритетнішою формою влаштування дитини у сім’ю, суди звертають увагу на мотиви заявників, реальний зв’язок із дитиною, її стан здоров’я та готовність сім’ї до довгострокової відповідальності.
Навчання
Власна адвокатська практика після найму: як змінюється професійна…
Перехід до самостійної адвокатської практики потребує зміни ролі: від працівника системи або виконавця завдань — до фахівця, який сам ухвалює рішення і відповідає за результат.