Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ вважає за необхідне врегулювати аспекти виконавчого провадження у Законопроекті № 4195

НААУ вважає за необхідне врегулювати аспекти виконавчого провадження у Законопроекті № 4195

Адвокатура 14:30 Пн 07.12.20 312 Переглядів Версія для друку

Комітетом з цивільного права та процесу НААУ здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо визначення часу, з якого за рішенням суду зменшується або збільшується розмір аліментів)» (реєстр. № 4195 від 07.10.2020).

НААУ вважає, що необхідно підтримати Законопроект, за умови урахування висловлених пропозицій, оскільки невирішеним залишається питання, що має відбуватися з виконавчим провадженням про стягнення аліментів, якщо суд ухвалює рішення про зміну їх розміру. На практиці на підставі такого рішення суду видається новий виконавчий лист, а виконавець відкриває нове виконавче провадження.

Відтак, НААУ пропонує внести зміни до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», доповнивши її пунктом 17 щодо пред’явлення до виконання виконавчого документу, яким змінено спосіб стягнення чи розмір аліментів або інших періодичних платежів, за умови відсутності заборгованості за виконавчим документом, що перебуває на виконанні.

Також НААУ пропонує доповнити ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» частиною другою (текст запропонованої норми у повному документі зауважень та пропозицій), адже у разі наявності заборгованості за періодичними платежами у виконавчому провадженні, виконавець повинен об’єднати їх у зведене виконавче провадження.

Більш детально із зауваженнями можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування