Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - За 8 років адвокатське самоврядування успішно склало тест на незалежність – Лідія Ізовітова

За 8 років адвокатське самоврядування успішно склало тест на незалежність – Лідія Ізовітова

Адвокатура 11:11 Вт 17.11.20 616 Переглядів Версія для друку

Розпочалось 73-є засідання Ради адвокатів України з нагоди святкової дати - 17 листопада виповнюється 8 років з дня створення Національної асоціації адвокатів України.

Із вітальним словом до колег звернулась Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Вона підбила підсумки спільної історії, яку НААУ пройшла з моменту прийняття закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» 2012 року.

Лідія Ізовітова нагадала, як у 2012 році вперше в Україні було створено систему органів адвокатського самоврядування. Кожен адвокат був учасником процесу становлення і розвитку нового інституту адвокатури, адже розумів, що самоврядність професії, запроваджена на основі кращих європейських практик, гарантує адвокатам незалежність і високий рівень професійних стандартів.

За 8 років вдалося створити працюючий механізм саморегулювання професії. Адвокатура розбудована на чіткому балансі повноважень, компетентності обраних представників адвокатського самоврядування, інтелектуальному та управлінському потенціалі. Самоврядування є реальним, адже регіони мають повну автономію у реалізації своїх повноважень. Центр виконує свою лідерську, представницьку та координуючу роль, але не допускає дисбалансів чи тиску на регіональні адвокатські спільноти. Чим сильніші і стабільніші регіональні спільноти, тим сильнішим і потужнішим є центр і вся система органів у цілому.

НААУ працює як сучасна прозора організація, яка публічно звітує про свою діяльність, підтримує комунікацією не лише у професійній спільноті, але і з усім суспільством, з академічними колами, юридичним бізнесом. Організація підбиває підсумки не лише у щорічних звітах, але регулярно публікує статистичну інформацію про діяльність всіх органів адвокатського самоврядування, в тому числі, фінансову. За 8 років було оприлюднено 9 звітів – аналітичних документів про діяльність НААУ за рік, тематичних звітів щодо системи БПД, 3 звіти про порушення прав адвокатів, ювілейний звіт до 5-ої річниці НААУ.

За 8 років існування було проведено 5 з’їздів адвокатів, відбулися 72 засідання РАУ, прийнято 1740 рішень, створено регіональні та вищі органи адвокатського самоврядування. Ради адвокатів регіонів провели 237 конференцій адвокатів регіонів.

Професійна спільнота постійно зростає. І це свідчить про престиж професії адвоката. Якщо в 2013 році до ЄРАУ стали 8,4 тис адвокатів, то за останніми даними реєстру, адвокатів майже 60 тисяч. 45 тисяч з них ведуть реальну практику.

«Ми змінюємося в якості. Адвокатура стає більш професійною. За 8 років підвищення кваліфікації пройшли 102 472 адвокати, відбулося 244 заходи з підвищення кваліфікації, в тому числі, спільно з регіональними органами адвокатського самоврядування, національними та міжнародними партнерами. 43 комітети НААУ забезпечують аналітичну, експертну роботу, взаємодію з професійними громадськими організаціями та органами влади, співпрацю з молодим поколінням адвокатів», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Створено Вищу школу адвокатури. Співпраця з кращими юридичними університетами по всій країні передбачена спільними меморандумами з НААУ. З 2012 виходить «Вісник НААУ». Зусиллями Асоціації видаються тематичні звіти, щорічні звіти про діяльність, академічні видання з історії адвокатури, методичні рекомендації авторства відомих адвокатів. Зусиллями Центру досліджень адвокатури і права ми відновлюємо історію української адвокатури.

З 2016 року діє партнерська програма НААУ, яка передбачає 8 форматів співпраці.

За 8 років діяльності НААУ здобула міжнародний авторитет і визнання. Налагоджена широка мережа міжнародних зв’язків з ключовими учасниками, що формують міжнародний порядок денний юридичної професії як такої. Створено 32 представництва НААУ за кордоном. В 2015 році НААУ було прийнято до IBA (Міжнародної спілки адвокатів). Членство в даній організації відкриває широкі можливості для української адвокатури щодо захисту інституційних прав та гарантій здійснення адвокатської діяльності, підтримки асоціацій адвокатів всього світу та отримання передового світового досвіду в розвитку адвокатської професії. Наприкінці 2016 року НААУ прийнято як спостерігача до лав Ради адвокатських та правничих товариств Європи (СCBE), яка надає підтримку у захисті прав адвокатів та сприяє розвитку професійної освіти.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування