Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ відбулося фахове обговорення Загальної частини проекту нового КК України

У НААУ відбулося фахове обговорення Загальної частини проекту нового КК України

Адвокатура 11:04 Вт 20.10.20 846 Переглядів Версія для друку

У НААУ за ініціативи Комітету з кримінального права та процесу 15 жовтня  було проведено круглий стіл, присвячений фаховому обговоренню Загальної частини проекту нового Кримінального кодексу України.

Захід відбувся за участі представників адвокатської спільноти, зокрема, членів Комітету з кримінального права та процесу НААУ, Комітету захисту прав людини НААУ, Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ.

Головним доповідачем під час заходу виступив заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу НААУ Олексій Горох, який є членом Робочої групи з питань розвитку кримінального права, що діє у складі Комісії з питань правової реформи при Президентові України, яка здійснює розробку нового Кримінального кодексу України та Кодексу України про проступки.

У своєму виступі доповідач представив загальну структуру Загальної частини проекту нового Кримінального кодексу, закцентував увагу присутніх на основних новелах, які пропонуються проектом указаного номативно-правового акта, а також ознайомив присутніх із основними положеннями кожного розділу проекту.

Так, заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу звернув увагу на ряд «запобіжників», які містять норми Загальної частини проекту нового КК України, якими передбачено механізм внесення змін та набрання чинності змінами до Кримінального кодексу, що, в свою чергу, сприятимуть стабільності кримінального закону.

Доповідач зауважив, що вперше на законодавчому рівні закріплюється визначення складу злочину та його елементів, а також у цілому представив роз’яснення термінів, яке пропонується проектом Кримінального кодексу.

Окрему увагу в доповіді було приділено передбаченій Загальною частиною проекту нового КК України класифікації злочинів, якою передбачено 9 ступенів тяжкості та 4 види злочинів, в основу якої покладено ступінь тяжкості завданої злочином шкоди.

Презентуючи Книгу 3 «Кримінально-правові-засоби» О. Горох детально зупинився на кожному з розділів книги, приділивши особливу увагу питанню запропонованих проектом акта видів покарань за злочини, призначення та звільнення від покарання, реституції та компенсації, а також пробації.

Представлена Загальна частина проекту нового КК України викликала жваву дискусію серед учасників, які активно долучилися до її обговорення.

Під час дискусії адвокати, зокрема, висловили думку, що авторам проекту Кримінального кодексу варто розглянути можливість розширення видів покарання за злочини та передбачити можливість звільнення від відбування покарання для неповнолітніх, які вчинили злочин повторно під час застосування до них звільнення від відбування покарання з випробуванням. Також учасники круглого столу обговорили необхідність передбачити в новому Кримінальному кодексі механізму дотримання прав особи після відбуття нею покарання та погашення судимості, особливо в частині виключення або внесення відповідної інформації до реєстрів, що місять інформацію про вчинення особою кримінального правопорушення.

Напрацьовані під час обговорення зауваження та пропозиції учасників круглого столу будуть представлені Робочій групи з питань розвитку кримінального права для подальшого врахування при доопрацюванні проекту нового КК України.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування