Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ висловила зауваження та пропозиції до законопроекту №3892 «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень»

НААУ висловила зауваження та пропозиції до законопроекту №3892 «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень»

Законодавство 10:18 Вт 06.10.20 317 Переглядів Версія для друку

Проект Закону України «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень» (реєстр. № 3892 від 17.07.2020), як зазначено в пояснювальній записці до нього, передбачає підвищення гарантій прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьких родичів і членів сім’ї шляхом надання їм державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди.

За результатами проведеного Комітетом з кримінального права та процесу НААУ правового аналізу законопроекту (реєстр. № 3892 від 17.07.2020) НААУ вважає, що його ухвалення сприятиме забезпеченню зміщення акцентів кримінальної юстиції з пунітивного на відновно-компенсаційний, та, як наслідок, забезпечить реальне гарантування охорони і захисту прав та інтересів потерпілого у кримінально-правових відносинах, відновлення соціальної справедливості та збалансування публічних та приватних засад у кримінальному провадженні.

Водночас, НААУ вважає, що законопроект потребує доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Зокрема, напрацьовані НААУ пропозиції та зауваження стосувалися необхідності доопрацювання запропонованого законопроектом визначення поняття «насильницьке кримінальне правопорушення».

Також НААУ було звернуто увагу на необхідність удосконалення положень законопроекту, якими визначено: умови відшкодування шкоди; розмір шкоди, за якої відшкодування потерпілому не проводиться; зміну розміру відшкодування шкоди жертвам насильницьких злочинів. Крім того, НААУ висловлено ряд зауважень та пропозицій до норм законопроекту, якими визначено ставки збору на відшкодування шкоди та відповідальність за ухилення від оплати вказаного збору.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування