Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Розпочалось засідання Ради адвокатів України

Розпочалось засідання Ради адвокатів України

Адвокатура 10:20 Пт 18.09.20 656 Переглядів Версія для друку

18 вересня 2020 року розпочалось засідання Ради адвокатів України.

На початку засідання Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова поінформувала про діяльність НААУ та окреслила коло питань, які розглядатимуться на засіданні РАУ.

Лідія Ізовітова звернула увагу на те, що на минулому засіданні РАУ обговорювала порушення прав адвокатів суддями Вищого антикорупційного суду та прокурорами НАБУ. Вона зазначила, що НААУ готова запропонувати ВАКС окремий план дій, який би започатковував інституційну співпрацю. Зокрема, щодо запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя.

Ще одне актуальне питання – судова реформа. Наразі Венеційська комісія готує висновок щодо законопроекту №3711 «Про судоустрій та статус суддів». Лідія Ізовітова зазначила, що цей законопроект фактично змінює конституційні функції адвокатури по формуванню ВККС. Натомість, залучення міжнародних експертів до відбору членів ВККС суперечить принципу, за яким іноземні громадяни не можуть формувати органи державної влади в Україні.

Голова НААУ, РАУ також поінформувала про результати зустрічі з представниками Державної фіскальної служби та запропонувала на засіданні РАУ створити Робочу групу, яка вивчатиме питання обліку адвокатів у Податковій службі.

Відповідно до порядку денного, РАУ розгляне результати діяльності Робочих груп щодо напрацювання внесення змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з приводу позиції Голови Комітету ВРУ з питань правової політики А. Костіна щодо реформування КДКА регіонів; надання Вищій раді правосуддя коментарів (пропозицій) до проекту рекомендацій щодо доступу до правосуддя в умовах карантину; недотримання процедури допуску та складення кваліфікаційного іспиту, процесу проходження стажування та видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Матіосу А.В. та 15 екс-військовим прокурорам, а також результати діяльності Комісії щодо аналізу практики Верховного Суду.

Також РАУ призначить конференції адвокатів у 5 регіонах.

Загалом до порядку денного внесено 6 блоків питань.

 

 

 

 

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування