Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Дмитро Терлецький узяв участь у Міжнародному семінарі-практикумі

Дмитро Терлецький узяв участь у Міжнародному семінарі-практикумі

Адвокатура 10:45 Чт 06.08.20 233 Переглядів Версія для друку

Заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ Дмитро Терлецький взяв участь у Міжнародному семінарі-практикумі на тему: «Юридичні наслідки визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві», що відбувся 31 липня 2020 року в режимі онлайн. Захід був організований Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду.

Спікерами  виступили представники судів адміністративної та конституційної юрисдикцій України, Суду Європейського Союзу, голови та судді конституційних й адміністративних судів Німеччини, Австрії, Грузії, Хорватії та Польщі. Основну увагу присутніх було сфокусовано на обговоренні питання ретроактивного застосування наслідків визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві.

Дмитро Терлецький у своєму виступі зазначив: «До Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд України», а також процесуального законодавства мають бути внесені узгоджені зміни щодо дії в часі актів КСУ в цілому та (або) щодо рішень за конституційними скаргами зокрема. Такі зміни мають чітко та однозначно закріпити застосування у виключних випадках щодо рішень КСУ, якими встановлено (не)конституційність правових актів вищих органів державної влади, темпорального принципу ex tunc. В основу таких змін має бути покладено баланс між передбачуваністю та прийнятністю, між публічним та приватним інтересом».

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування