Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Розпочалося засідання РАУ

Розпочалося засідання РАУ

Адвокатура 10:01 Ср 05.08.20 547 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів проводить засідання у режимі онлайн.

До порядку денного внесено питання про порушень прав адвокатів, які розглядалися на спільному засіданні комітетів НААУ.

Також буде обговорено позицію Голови парламентського комітету з питань правової політики Андрія Костіна щодо реформування КДКА регіонів, а саме включення до складу КДКА регіону суддів або суддів у відставці, оприлюдненої у Судово-юридичній газеті 29 липня 2020 року

У вступному слові Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила на тому, що публічні коментарі голови парламентського комітету містять загрози позбавлення незалежності адвокатури як інституту, і їх потрібно сприймати як офіційну позицію посадової особи.

Голова РАУ наголосила на тій загрозі, яка виникла через порушення прав адвокатів у резонансних провадженнях. Розгляду окремих ситуацій було присвячене спільне засідання 8 комітетів НААУ наприкінці липня. Зокрема, розглядалася ситуація з групою адвокатів, яким судді ВАКС погрожували змінити запобіжний захід стосовно їхнього клієнта у залежності від їхньої поведінки в суді. В результаті, клієнт відмовився від послуг цих адвокатів. Також були розглянуті порушення прав адвокатів Володимира Богатиря, стосовно якого існують десятки невиконаних рішень судів, та Ростислава Кравця, якому вручено підозру фактично за надання ним правової допомоги. Усі ці випадки включено до порядку денного засідання РАУ.

Лідія Ізовітова також поінформувала членів РАУ про активізацію впровадження системи "Електронний суд", чим спеціально займається робоча група НААУ на чолі із заступником Голови НААУ, РАУ Валентином Гвоздієм. Планується, що у тестовому режимі буде запущено процедуру реєстрації адвоката у підсистемі «Електронний суд» з подальшим підтвердженням повноважень та дієздатності адвоката через ЄРАУ на дату здійснення такої реєстрації. Наступним кроком планується створення вкладки «Електронний суд» у ЄРАУ, через яку у майбутньому у адвоката буде можливість входу до підсистеми «Електронний суд» із автоматичною авторизацією адвоката у цій підсистемі із використанням ЕЦП та підтвердженням його повноважень у відповідних справах.

Також у НААУ створена робоча група з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду. Підготовлену головою цієї робочої групи Олександром Готіним аналітика публікується на сайті НААУ і широко обговорюється в ЗМІ.

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування