Члени Комітету НААУ з питань медіації взяли участь у засіданні підкомітету з питань виконання рішень ЄСПЛ та альтернативного розв’язання спорів Комітету ВРУ з питань правової політики | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Члени Комітету НААУ з питань медіації взяли участь у засіданні підкомітету з питань виконання рішень ЄСПЛ та альтернативного розв’язання спорів Комітету ВРУ з питань правової політики

Різне
12:36 Чт 30.07.20 848 Переглядів
Версія для друку

Голова Комітету НААУ з питань медіації Владислав Ситюк та члени цього комітету – Антон Стебелєв й Софія Погоріла взяли участь у засіданні з метою обговорення законопроектів № 3045-1, 3411, 3460, що стосуються організації й діяльності третейських судів задля відновлення довіри до третейського розгляду.

Головне завдання указаних вище законопроектів – забезпечення доступу громадян і представників бізнесу до альтернативного механізму врегулювання спорів. Важливою умовою запровадження роботи третейських судів є створення державою рівноправних умов розвитку третейського судочинства поряд із судовим механізмом урегулювання спорів, оскільки такі альтернативні механізми врегулювання спорів покращують доступ до правосуддя.

Також під час обговорення законопроектів учасники закцентували увагу на необхідності посилення вимог до третейських суддів, визначення механізму притягнення їх до відповідальності, що, у свою чергу, підвищить довіру до альтернативного способу вирішення спорів. Крім того, на думку присутніх, існує потреба чіткого формулювання в законі про третейські суди положення про врегулювання спорів за допомогою медіації.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Права людини у війську: акценти лекції-дискусії

Дискусія

Права людини у війську: акценти лекції-дискусії

Правова визначеність і чіткі етичні стандарти у війську мають не ускладнювати виконання бойових завдань, а навпаки — підвищувати якість управлінських рішень, зміцнювати довіру всередині колективів та посилювати міжнародну підтримку України.

17:43 Пн 02.03.26 160
ШІ в адвокатурі та правосудді: етика, регулювання, межі застосування

Дискусія

ШІ в адвокатурі та правосудді: етика, регулювання, межі застосування

У Національній асоціації адвокатів України провели круглий стіл «Штучний інтелект у роботі адвоката: етика, відповідальність, юридичний промтінженіринг». Учасники обговорили, як системи штучного інтелекту вже використовуються в професійній діяльності адвокатів і де проходять етичні межі допустимого.

12:41 Пт 27.02.26 864
Критика судді як дисциплінарний ризик адвоката

За кордоном

Критика судді як дисциплінарний ризик адвоката

Де проходить межа між жорсткою процесуальною позицією і поведінкою, що підриває авторитет правосуддя? У Флориді (США) дисциплінарними проступками стали заяви адвоката про упередженість судді, ігнорування змісту ухвали та суперечливі клопотання.

11:32 Пт 27.02.26 558
Дайджест судової практики у сфері містобудування: огляд за ІІ півріччя 2025 року

Cудова практика

Дайджест судової практики у сфері містобудування: огляд за ІІ…

Комітет НААУ з питань будівельного права підготував дайджест судової практики з питань містобудування за ІІ півріччя 2025 року. Видання зібрано у форматі правових позицій і структуровано за практичними темами, з якими найчастіше стикаються учасники містобудівних правовідносин у спорах із органами влади та контролю.

9:36 Пт 27.02.26 697
Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Самоврядування

Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Національна асоціація адвокатів України оприлюднила підсумки роботи комітетів за 2025 рік: 115 висновків до законопроектів, 108 освітніх подій і 457 публікацій на сайті. За цими цифрами — готові правові позиції, дайджести практики й прикладні матеріали, які адвокати можуть напряму використати у справах і в щоденній роботі.

19:47 Чт 26.02.26 762
Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури —  звіт

Євроінтеграція

Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури — …

Дорожня карта з питань верховенства права не є законом, директивою чи іншим обов'язковим до виконання нормативно-правовим актом і, відповідно, не встановлює прямих правових зобов'язань щодо конкретної інституційної моделі адвокатського самоврядування.

13:57 Чт 26.02.26 529
Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в Одесі

Навчання

Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в…

Підготовка дитини до візиту в суд — важливий етап забезпечення дотримання її процесуальних прав як учасника провадження, чия думка має бути зрозуміла та почута. Консультації мають враховувати вік, рівень розвитку, індивідуальні особливості та мову, яку дитина сприймає найкраще.

11:48 Чт 26.02.26 564
Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

Законодавство

Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

У Національній асоціації адвокатів України звернули увагу на існуючі термінологічні розбіжності, прогалини в регулюванні реєстрів і донорства, а також на ризики непропорційних обмежень доступу до допоміжних репродуктивних технологій у проектах, внесених на розгляд парламенту.

9:17 Чт 26.02.26 354

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл